İkinci öğretim kalktı mı? Üniversite ikinci öğretim nedir, ikinci öğretimler kapatıldı mı?

YÖK Başkanı YÖK Başkanı Erol Özvar, ''ikinci öğretim kalktı mı?'' sorusuna yanıt verdi. Peki, ikinci öğretim nedir, örgün öğretimden farkı neler? Yükseköğretimde eğitim gören veya eğitimine başlayacaklar için son dakika gelişmesi yaşandı. Üniversitelerde ikinci öğretimler kapatıldı mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Üniversitelerin ikinci öğretim programları hakkında YÖK'ten açıklama geldi. Peki, ikinci öğretim nedir, örgün öğretimden farkı neler? Yükseköğretimde eğitim gören veya eğitimine başlayacaklar için son dakika gelişmesi yaşandı. Üniversitelerde ikinci öğretimler kapatıldı mı?

İKİNCİ ÖĞRETİM NEDİR?

, çeşitli eğitim programlarında verilen derslerin akşam saatlerinde düzenlenmesidir. Eğitim içeriği aynı olsa da daha düşük puan ile ikinci öğretime kayıt olunabiliyordu. Örgün eğitimden farklı olarak, ikinci öğretim öğrencilerinin harç ücreti ödemesi gerekiyor.

İKİNCİ ÖĞRETİM KALKTI MI?

Başkan Özvar, “Bu dönem üniversitelerimizdeki program kalitesini artırmaya yönelik belki de en önemli çalışmamız devlet üniversitelerimizdeki ikinci öğretim programlarının kapatılması olmuştur. Vakıf üniversitelerinde, devlette olduğu gibi, ikinci öğretim programları yerine istihdama duyarlı ve geleceğin mesleklerine uygun programlara dönüştürülmesi temin edilecektir” dedi.

İkinci öğretim kalktı mı? Üniversite ikinci öğretim nedir, ikinci öğretimler kapatıldı mı?