Buket Aydın kimdir? Sunucu Buket Aydın kaç yaşında ve nereli?

Şaban Sevinç ile yaşadığı gerilim sonrası canlı yayını terk eden ünlü sunucu Buket Aydın kimdir? Sunucu Buket Aydın kaç yaşında ve nereli?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Canlı yayını terk eden sunucu 'ın gündem oldu. Hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Peki Buket Aydın kimdir? Sunucu Buket Aydın kaç yaşında ve nereli?

BUKET AYDIN KİMDİR?

Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa'da dünyaya geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitiren Aydın, Atilla İlhan'ın şiirleri üzerine yüksek lisans yaptı.

Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alan Buket Aydın, bir sene bir radyoda haber spikerliği yaptı. Radyo'dan Kanaltürk'e geçiş yapan Aydın, ilk televizyon tecrübesini bu kanalda gerçekleştirdi. Kanaltürk'te spor bülteni ve hafta sonu ana haber bülteni sunuculuğu görevini yapan Aydın, Kanaltürk'ten TRT Türk kanalına geçti.

TRT Türk'te program sunuculuğu yapmaya başlayan Buket aydın, 2011'de NTV'ye transfer oldu. NTV'de haber bülteni sunduktan bir süre sonra “NTV Gece Bülteni Kuşağı'nda” moderatörlük yaptı.

2018 yılında haber sunuculuğu kariyerine Kanal D'de devam eden Buket Aydın, En İyi Haber Spikeri, Anadolu Medya, En İyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu, Yılın Kadın Haber Spikeri, Yılın Gece Haberleri Bülteni ödüllerinin sahibi oldu.

Aynı zamanda 2018'den 2019'a kadar Demirören Medya'nın diğer kanalı olan CNN Türk'te 40 adlı programının sunuculuğunu da yapmıştır. 2019 yılının Ocak ayında Kanal D Haber Dairesi Başkanlığı görevine getirilmiştir. 9 Mayıs 2020 tarihi itibari ile Kanal D, CNN Türk ve Demirören Medya Grubu'nda üstlendiği görevlerden ayrıldığını duyurmuştur.

Hakkında suç örgütü lideri Sedat Peker başta olmak üzere, medya patronu Yıldırım Demirören ile birliktelik yaşadığı iddiaları kamuoyuna yansımıştır.

Geçen aylarda Buket Aydın'ın taktığı Rolex marka saati gündem olmuş ve fiyatının ise 130 bin dolar olduğu ortaya çıkmıştı.

Son olarak Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç ile Haberet.com Genel Yayın Yönetmeni Buket Aydın arasında canlı yayında gerginlik yaşandı.

Şaban Sevinç'in stüdyoda, “Parayla pek çok şeyi satın alabilirsin, pahalı saat alabilirsin ama CHP delegesi satın alamazsın, kredi kartıyla saat almaya benzemiyor bu” sözlerine Buket Aydın, “Ben kredi kartıyla saat almadım” yanıtını verdi.

 

Buket Aydın kimdir? Sunucu Buket Aydın kaç yaşında ve nereli?