TÜRKSAT 6A Bu Gece Fırlatılıyor! Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

TÜRKSAT 6A uydusu bu gece fırlatılıyor! Bu heyecan verici anı kaçırmak istemeyenler için canlı yayını izleme rehberi burada. TÜRKSAT 6A fırlatılışı, Türkiye'nin uzay yolculuğunda önemli bir adım olacak. TÜRKSAT 6A canlı yayın izlemek için en güvenilir yöntemleri ve yayın platformlarını keşfedin. İşte TÜRKSAT 6A fırlatılışı hakkında bilmeniz gereken her şey ve canlı yayın izleme yolları!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

TÜRKSAT 6A Ne Zaman, Saat Kaçta Fırlatılacak? Canlı Yayın Nasıl Takip Edilecek?

Bugün, ülkemiz için oldukça önemli bir gün. Türkiye'nin kendi imkanları ile geliştirdiği ve üzerinde uzun zamandır çalışılan TÜRKSAT 6A uydusu, bugün fırlatılacak. TÜRKSAT 6A'nın fırlatılışı, Amerikalı milyarder 'ın uzay şirketi SpaceX tarafından gerçekleştirilecek.

SpaceX tarafından ulaştırma ve fırlatma operasyonları yürütülecek olan uydumuz şu anda Florida eyaletindeki Cape Canaveral Uzay Üssü'nde bekliyor. Dünyanın en ünlü uzay üslerinden biri olan Cape Canaveral, uydunun fırlatışı için en uygun yer olarak belirlendi.

Gelen bilgilere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı , Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatma için canlı yayın başlatacak ve yaşanacak gelişmeleri anlık olarak Türkiye'ye aktaracak. Fırlatma Türkiye saati ile gece 02.00 sularında başlayacak.

SpaceX'in resmi hesabından da fırlatış yayının takip edilmesi olası. Zira şirket yaptığı birçok fırlatış için platform üzerinden canlı yayın açmakta.

TÜRKSAT 6A Bu Gece Fırlatılıyor! Canlı Yayın Nasıl İzlenir?