İktidar mecbur kaldı; emeklinin gözü bu toplantıda!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ve AKP'li yetkililerin emekli maaşlarına zam için toplantı yapacağı açıklandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ve AKP'li yetkililerin maaşlarına için toplantı yapacağı belirtildi.

Toplantıda Yılmaz ve Şimşek'in yanısıra AKP Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve AKP Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ın yer alacağı belirtildi.

Haberde toplantının bu akşam ya da yarın yapılmasının beklendiği ifade edildi.

Enflasyonla beraber emekli ve memur maaşlarında öngörülen artışlar yakından izlenirken AKP sözcüsü Ömer Çelik hükümetin en düşük emekli aylığına yapılması üzerinde çalıştığını ifade etmişti. AKP daha önce de yıl ortasında asgari ücrete artış düşünmediğini belirtmişti.

Buna karşılık üç büyük işçi sendikası hükümetten asgari ve emekli maaşlarında artış başta olmak üzere bir dizi talebi içeren ortak açıklamada bulundular. CHP ekonomi heyeti geçen ay Şimşek ile yaptığı görüşmede emekli maaşlarının artırılması talebinde bulunmuş, talepler CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından da dile getirilmişti.

İktidar mecbur kaldı; emeklinin gözü bu toplantıda!