Adnan Oktar’a 8 bin 658 yıllık hapis cezası!

Yargıtay 1. Ceza Dairesi’nde görülen, Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü davasında verilen cezaları belli oldu. Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütünün elebaşı olan Adnan Oktar ve örgütünün 8 bin 658 yıl hapis cezasının tamamını ve Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü hakkında verilen cezaları onadı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

1.Ceza Dairesi tarafından hakkında verilen 8 bin 658 yıl hapis cezasını ve Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü kapsamında verilen tüm cezaları onadı.

Oktar, Örgüt yöneticiliği, cinsel istismar, kasten öldürmeye teşebbüs, eziyet, eğitim hakkının engellenmesi, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, kişisel verilerin izinsiz kaydedilmesi gibi suçlardan daha önceki duruşmalarda 891 yıl hapisle cezalandırılmıştı.

Mahkeme heyeti ayrıca, Oktar'ı yönetici konumunda bulunması dolayısıyla diğer sanıkların suçlarından da sorumlu tuttu. Oktar, diğer sanıkların cezalarıyla birlikte toplamda 8 bin 658 yıl hapse mahkûm edilmişti.

Gerekçeli kararda Oktar hakkında verilen 8 bin 658 yıl hapis cezası dahil örgüt üyeleri hakkında verilen hükümler kesinleşmiş oldu.

Adnan Oktar’a 8 bin 658 yıllık hapis cezası!