Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum’dan metro eleştirisi

Bağcılar’da Kastamonu Hemşeri Buluşması programında konuşan Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Bu seçimde ya milletin kaynaklarını çarçur edenleri ya da bizim gibi İstanbul’a her alanda 350 milyar lira yatırım yapanları seçeceğiz. Ya İstanbul’un bütçesini kendi geleceği için harcayanları ya da kenti için harcayanları seçeceğiz. İstanbullular AK Parti’mizi ve Cumhur İttifakı’mızı rekor bir oyla seçecektir."dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı -Sen İstanbul Teşkilatı Buluşması'na katıldı. İBB Başkanı 'nu söylemleri üzerinden eleştiren Kurum, “Sancaktepe'de metro açıyormuş. Sen kimi kandırıyorsun ya? Öyle geçeceksin bütün durakları atlayacaksın sonra ‘ee ben metro açıyorum'. Sen onu gel benim külahıma anlat. Sancaktepe'de açılmış metro şantiyesine, o metro tüneline hafriyat döken sen değil misin?” dedi.

GÖREVE GERİ ÇAĞIRACAĞIZ

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 'da Memur-Sen İstanbul Teşkilatı Buluşması'na katıldı. Toplantıya AK Parti Bağcılar Belediye Başkan Adayı Abdullah Özdemir ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da katıldı. Kurum, “Düşünebiliyor musunuz? Seçimden önce biz kimseyi işten çıkarmayacağız dediler, vaatler verdiler. Biz işçinin, emekçinin, alın terinin yanındayız dediler. Hatırlıyorsunuz değil mi? Sonra ne oldu? Benim Büyükşehir Belediyesi'nde, ilçe belediyesinde çalışan kardeşlerim, bir gün gittiklerinde o bankamatik kartlarının çalışmadığını gördüler. Bir gün gittiklerinde sebepsiz yere işten atıldıklarını gördüler. Orada o ekmeği, emeği elinden alınan kardeşlerim kırıldılar, üzüldüler. Sen bir insanın ekmeğiyle niye oynuyorsun? O çocukları için, ailesi için, bu ülke için fedakarca, çalıştı çabaladı. Sen haksız yere o insanları işinden ettin, ekmeğinden ettin. Haksızca görevden atılan tüm kardeşlerimizi 31 Mart akşamı göreve geri çağıracağız, geri alacağız” sözünü verdi.

SEN ONU GEL BENİM KÜLAHIMA ANLAT

Kurum, “Hiç muhalefetten İstanbul'la alakalı işte bu ilgisiz belediye başkanının bir vaadini gerçekleştirdiğini duydunuz mu? Biz 8 kilometre metro yaptın diyoruz, bir şey diyemiyor. Niye? Çünkü o kadar yaptı. 5 bin 500 konut yaptın diyoruz cevap veremiyor. Niye? O kadar yaptı. Şimdi, ama algıya geldi mi? Acayip bir şey algı bunların mesleği. Az önce başkanım anlattı. Sancaktepe'de metro açıyormuş. Sen kimi kandırıyorsun ya? Öyle geçeceksin bütün durakları atlayacaksın ee ben metro açıyorum. Sen onu gel benim külahıma anlat. Sancaktepe'de açılmış metro şantiyesine, o metro tüneline hafriyat döken sen değil misin?” dedi.

MEMUR KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ

İstanbul'da yaşayan memurlara yönelik ulaşım projelerine hatırlatan Kurum, “İstanbul'da yaşayan memurlarımız için toplu ulaşımda çok önemli çok değerli iyileştirmeler yapacağız. İstanbul'da yaşamak memur için külfet olmayacak. Memur kardeşlerimizin de faydalanacağı 100 bin sosyal konutumuzdan yine burada gerekli adımları atarak yüksek kira fiyatlarını ve memur kardeşlerimizi korumak ve ev sahibi yapmak için bütün sendikalarımıza söyledim, burada da söylüyorum.” dedi.Memurların, İstanbul'da ev sahibi olabilmesi için yapılması gereken tüm çalışmaların takibinde kalacağını  belirtti.

‘EMEKÇİ KESİMİN ZORLANDIĞINI BİLİYORUZ'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “İstanbul'dayız payitaht burası. İstanbul'un, herkesin gönlünde bir yeri var ama İstanbul'da hakikaten yaşamanın zorlaştığı, kiraların ulaşımın dolayısıyla İstanbul'daki giderlerin yoğunlaştığı bir zeminde, emekçi kesimin zorlandığını biliyoruz ve bunun için arkadaşlarımız devamlı Başkanım büyükşehir tazminatı olsa keşke diye bu anlamda beklentilerini ifade ediyorlar. Biz bu konuda gayretimizi sürdürüyoruz. Fakat, İstanbul'da yerel yönetim seçimlerinden sonra Sayın Bakanımızın, Sayın Başkanımızın yeni konut alanları üretmek, memuru, emekçiyi rahatlatmak dolayısıyla bazı kurumların zorlandığı kısımda omuz vermek, eğitim kurumlarının personel ihtiyacını görmek gibi çok önemli vaatleri ve kamuoyuna yansıyan çok önemli sözleri oldu. Bunlar çok kıymetli. Bunlar önemli bir rahatlama sağlayacaktır diye ümit ediyor ve bu konuda bunun önemli olduğunun altını çiziyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum’dan metro eleştirisi