İmamoğlu’ndan Küçükçekmece’de Kanal İstanbul çıkışı: ‘Senin öyle bir yetkin yok’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında Küçükçekmece'de yurttaşlarla buluştu. İmamoğlu'nun gündeminde Kanal İstanbul vardı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Başkanı yerel seçimlere 27 gün kala 'de miting düzenledi. Kanal İstanbul projesinin büyük bir bölümünü oluşturan Küçükçekmece'de İmamoğlu'nun hedefinde 'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın İBB adayı vardı.

“SEN O İŞİ UNUT KARDEŞİM!”

Yurttaşlara seslenen İmamoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak, “Desem ki bugün Kanal İstanbul'u yapalım ne var ne yok her şeyi bir günde çatır çutur imzalar. Ama buradan söylüyorum; sen o işi unut kardeşim. Kanal İstanbul'u unut!

Bu milletin geleceğini yok edecek rant projesine, böyle bir çevre düşmanı projeye bu millet ‘evet' demeyecek” dedi.

“EN ÇOK RAKİBİME GÜLÜYORUM”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde rakibi olan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum'a da seslendi.

İmamoğlu, “Burada en çok rakibime gülüyorum. Neymiş; İstanbul'un gündeminde olmayan konu onun da gündeminde olmazmış. Gündemini sen belirleyemiyorsun ki senin öyle bir yetkin yok. Madem öyle iddialısın çık kameraların karşısına de ki ‘Kanal İstanbul yapılmayacak' diyebilir mi? Diyemez.

Fikri hür, vicdanı hür olmayanlar kendi gündemini belirleyemez” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’ndan Küçükçekmece’de Kanal İstanbul çıkışı: ‘Senin öyle bir yetkin yok’