Sinemaseverleri Temmuz ayında hangi filmler bekliyor, Temmuz ayında hangi filmler vizyona girecek?

Bu yılın Oscar ödüllü filmi olan Oppenheimer’ın geçtiğimiz yılın Temmuz ayında vizyona girmesi üzerine sinemaseverler, bu yılın Temmuz ayında çıkacak filmlerin arasından da bir Oscar ödüllü film çıkacak mı diye merak etmekte. Vizyona yeni girecek filmlerin yanı sıra tekrar gösterime de girecek olan filmler, yine sevenleriyle buluşacak. İşte sinemaseverleri Temmuz ayında bekleyen filmler…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Sinemaseverler, yine bu Temmuz ayında da birbirinden çeşitli filmler ile buluşacak. Temmuz ayında vizyona girecek filmler ve konularına ilişkin ayrıntılar haberimizde…

12 TEMMUZ GÜNÜ VİZYONA GİRECEK FİLMLER

 • MaXXXine: 1980'lerin 'unda, yetişkin film yıldızı Maxine Minx, sonunda büyük çıkışını yaşar. Ancak gizemli bir katil Hollywood'un yıldız adaylarını takip ederken, kan izleri onun uğursuz geçmişini ortaya çıkarır.
 • Işıkları Söndürme: Film, bir müzik festivaline gitmek için yola çıkan bir grup arkadaşın bu süreçte karşılaştıkları doğaüstü olayları konu ediniyor.
 • Cin Köyü: Filmde, annesi İnci'nin ölümünün ardından korkunç kabuslar görmeye başlayan Sinem'in, Karanlık Âlem'de bir yansıması olduğunu öğrendikten sonra başından geçenler konu edinilmektedir.
 • Beni Ay'a Uçur:Başrollerini Scarlett Johansson ve Channing Tatum'un paylaştığı film, NASA'nın tarihi aya inişinin riskli zemininde geçen romantik komedi türündedir. NASA'nın kamuoyundaki imajını düzeltmek için getirilen pazarlama harikası Kelly Jones, fırlatma direktörü Cole Davis'in zaten zor olan görevini alt üst eder. İşler sarpa sarınca, görevin başarısız olamayacak kadar önemli olduğunu düşünen Başkan, Jones'a destek olarak sahte bir aya iniş düzenlemesi talimatı verilir ve geri sayım gerçekten başlar.
 • Kasırgalar: 1996 yılında gösterime giren ve dünya genelinde 494,6 milyon dolar hasılata ulaşan Twister'ın bağımsız bir hikâyeyi konu edinen devam filmi, hortumların muazzam gücünü tahmin etmeye ve muhtemelen ehlileştirmeye çalışmak için bir araya gelen iki farklı ekibin hikâyesini anlatıyor.
 • Anne, Kalk!: İşlevsel olmayan bir ailenin üyeleri, yaşlı anneleri bir kanepeden kalkmayı reddedince, kendilerini gizemli bir şekilde antika bir mobilya mağazasında sıkışıp kalmış halde bulurlar. İsteksizce bir araya gelen David, Gruffudd ve Linda şimdi bu tuhaf durumdan kurtulmanın yolunu arar. İki mağaza müdürü Marco, Marcus ve kızları Bella'nın yardımıyla üç kardeş bu süreçte onları hayatlarını değiştiren gerçeklerle yüzleşmeye zorlayan, akıl almaz bir yolculuğa çıkar.
 • Günah – Şeytanın Oğlu: Günah Şeytanın Oğlu, zincirlerinden kurtularak birçok felakete neden olan bir yaratığın hikayesini konu ediyor. Şeytanla büyücü bir kadından doğan bir yaratık, karanlık bir mahzende zincirlere bağlı bir şekilde yaşar. Yıllarca bu şekilde yaşadıktan sonra zincirlerinden kurtulan yaratık, yaşamına köyde devam eder. Ancak yeni yaşantısı birçok vahşeti de beraberinde getirir. Yaratık, köyde birçok katliam yapmaya başlar.
 • Lumme: Lumme, farkında olmadan kendisine genç bedenler arayan bir ruhun radarına giren bir ailenin hikayesini konu ediyor. Eşini kaybeden bir adam, bir süre sonra yeni tanıştığı bir kadınla evlenir. Karısı ve 2 küçük kızı ile birlikte yeni bir hayata başlamak isteyen adam, bu amaçla bir köye yerleşmeye karar verir. Ancak köyde kendisinin ve ailesinin başına geleceklerden habersizdir. Aile, farkında olmadan kendisine genç bedenler arayan bir ruhun radarına girer.
 •  Vefk-i Cin Sekar: Vefk-i Cin Sekar, oğlunun mürüvvetini görmek isterken kendi hayatını tehlikeye atan bir kadının hikayesini konu ediyor. ,

19 TEMMUZ GÜNÜ VİZYONA GİRECEK FİLMLER

 • Acımasız: Harry, acımasız bir saldırıda öldürülen kızını kaybetmenin acısını atlatmaya çalışan bir lise koçudur. Hayatına devam etmekte zorlanan Harry, bir gün bir öğrencisinin kızınınkine benzer koşullarda ortadan kaybolduğunu öğrenir. Bu durum üzerine Harry, öğrencisini insan kaçakçılığı operasyonu için kaçıran adamların peşine düşer. Meseleyi kendi eline alan Harry, öğrencisini kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.
 • Tarikat: Rahatsız edici olaylarla bağlantılı yerel bir tarikatı araştıran Amerikalı sosyal psikolog Ben Monroe'nun hikayesini konu ediyor. Ben, kendini işine kaptırırken, asi genç kızı Mazzy, kendisini şehrin yeraltı parti sahnesiyle tanıştıran gizemli bir yerel çocukla tanışır. İkisinin dünyaları tehlikeli bir kavşağa doğru giderken Ben'in kızını kurtarmak için zamana karşı yarışması gerekecektir.
 • Şafak Sökerken: 1950'lerde Romalı genç bir kadın nişanlanmak üzeredir. Bir oyuncu seçmesine katılmak üzere Cinecittà'ya gider ve sonunda kendisini keşfedeceği uzun bir gece yaşar.
 • Cam Kavanoz: İzmirli yönetmen Sinan Uzun'un 4'ncü uzun metraj filmi Cam Kavanoz, ilk vizyona girdiği tarih olan 8 Nisan sonrasında, yine bu Temmuz ayında da seyircisiyle buluşacak.
 • Yem: Eğlenmek için bir araya gelen beş kız arkadaştan oluşan bir grubun yaşadıklarına odaklanıyor. Beş arkadaş içlerinden birinin yaklaşan ü öncesi bir bekarlığa veda partisi düzenlemek ister. Medeniyetten uzak, güzel bir yerde kutlama yapmak isteyen arkadaşlar, tekne gezisine çıkmaya karar verir. Ancak onların eğlencesi, açık denizde hayatları için savaşmak zorunda kaldıklarında büyük bir kabusa dönüşür.
 • Süper Kahramanlar – Taşların Peşinde: Uzak bir galakside yaşayan Süper Kahramanlar, Enerji Taşı'nı korumak için savaşırken güçlerini kaybederler. Canavarlar Planet Xing'e saldırır. Güçsüz olsalar da birlikte çalışarak canavarları alt ederler ve güçlerini geri kazanırlar. Sonunda, barış galaksiye geri döner.
 • Mavi Kaplan ve Fırtına Takım: Kötü dinozor Rage'in ve dinozor askerlerinin Dünya'ya gerçekleştirdikleri saldırının üzerinden 10 sene geçmiştir. Bu saldırı esnasında Mavi Kaplan köyünde yaşayan mavi kaplanlarla beraber Fırtına'nın babası Şimşek de ortadan kaybolmuştur. O zamanlar bir başına kalmış olan Fırtına artık büyümüş ve Fırtına Takımı'nın kaptanı olmuştur. Fırtına, tesadüf eseri babasının ve yok olan mavi kaplanların dinozor Rage tarafından başka bir boyuttaki gezegende tutsak edildiğini öğrenir. Fırtına ve kaplan takımı hemen harekete geçmeli, babasını ve kaybolan mavi kaplanları kurtarmalıdır.
 • Son Ayin: Pagan kökenleri olan genç bir aile, köye rahibe yardımcısı olarak atanan anneleri Rebecca'nın görevi için kasabaya taşınır. Her yıl düzenlenen festivalde kızları Grace'in bir anda ortadan kaybolmasıyla başlayan olaylar akıl almaz bir hale gelir. Polisin başlattığı soruşturma devam ederken, kasaba sakinlerinin de katıldığı arama kurtarma çalışmaları esnasında garip olaylar yaşanmaya başlar. Kayıp kızlarını bulmak isteyen aile, her geçen dakika Berrow kasabasının sahip olduğu karanlık sırlarla mücadele etmek zorunda kalacaktır.
 • Korku Kapanı (Sessiz Çığlık): Yönetmen koltuğunda Bedel Art'ın oturduğu korku türündeki “Korku Kapanı (Sessiz Çığlık)” filminin oyuncu kadrosunda Adem Gerçek, Elif Yaşar, Aslan Erarslanoğlu, Leyla Göküs gibi isimler yer alıyor.
 • Sahib – ül Şer: Yönetmen koltuğunda Bedel Art'ın oturduğu korku türündeki “Sahib-ül Şer” filminin oyuncu kadrosunda Leyla Göküs, Buket Yapıcı, Elif Yaşar, Aslan Erarslanoğlu gibi isimler yer alıyor.
 • Korku Ormanı: Georgie ve Bo adındaki meraklı iki belgeselci, sözde hayaletli olan Rudwick Ormanındaki bir dizi kaçırılma olayını takip etmeye karar verir. Bu ikili gizemli ipuçlarını takip etmeye devam ederken yem olma riskiyle karşı karşıya kalacaktır.

24 TEMMUZ GÜNÜ VİZYONA GİRECEK OLAN FİLMLER

 • Deadpool & Wolverine: Deadpool serisi kaldığı yerden hız kesmeden devam ediyor! Serinin bu filminde, kendisini daha da karışık bir maceranın içinde bulacak olan Deadpool'a, Logan filmi sonrasında Wolverine rolüne geri dönüş yapacak olan Hugh Jackman eşlik edecek.

           26 TEMMUZ GÜNÜ VİZYONA GİRECEK OLAN FİLMLER

 • Galaktik Saldırı – Uzay İstilası: Genç gazeteci dehşet verici bir uzaylı kaçırma olayının gerçekleştiği yere seyahat eder. Onun gelişinden kısa bir süre sonra olağanüstü bir karşılaşma gerçekleşir ve korkunç, melez, dünya dışı bir ailenin avı olur.
 • Ahbar: Yönetmen koltuğunda Recep Fakiroğlu'nun oturduğu korku, gerilim türündeki “Ahbar” filminin oyuncu kadrosunda Kadir Pınarbaşı, Buse Pehlivan, Furkan Yenice, Yağmur Gezer, Ekrem Köz, Hayrettin Özdemir gibi isimler yer alıyor.
 • Şans Eseri: Fanny ve Jean ideal bir çiftin sahip olduğu her şeye sahiptir; profesyonel hayatlarında doyuma ulaşmış, 'in güzel semtlerinde muhteşem bir apartman dairesinde yaşıyorlar ve ilk günkü gibi birbirlerine aşık görünüyorlar. Ancak Fanny, tesadüfen eski bir lise arkadaşı olan Alain ile karşılaştığında, hayatı alt üst olur. Çok geçmeden yeniden bir araya gelen Fanny ve Alain, giderek daha da yakınlaşır.
 • Fox & Hare Save the Forest: Büyük bir egoya sahip çıkan bir Kunduz, büyük bir ormanın yakınlarındaki başyapıtının açılışını yapar; dev bir baraj. Kunduz, iki farenin de yardımıyla nehrin akışını engeller, su yükselir ve çok geçmeden dev bir göl oluşur. Kunduz kendisiyle çok gurur duysa da onun başarısına hayran kalacak kimse olmaması onu hayal kırıklığına uğratır. Ormanın başka bir yerinde Tilki ve Tavşan'ın düzenlediği partiden dönen Baykuş, su akıntısını keşfettiğinde korkuya kapılarak ormana kaçar. Ertesi gün Baykuş'un kayıp olduğunu fark eden Tilki ve Tavşan, arkadaşlarıyla birlikte onu bulmak için yola koyulurlar. Onlar Baykuş'u aramaya devam ederken, su yükselmeye devam eder ve büyük bir tehdit oluşturur. Grup bir yandan Baykuş'u ararken bir yandan da ormanı tehliken kurtarmaya çalışır.

31 TEMMUZ GÜNÜ VİZYONA GİRECEK OLAN FİLMLER

 • Blackpink World Tour Born Pink in Cinemas: Güney Koreli ünlü pop grubu Blackpink'in Born Pink, konser turunu beyazperdede izleyicilerle buluşturuyor.
Sinemaseverleri Temmuz ayında hangi filmler bekliyor, Temmuz ayında hangi filmler vizyona girecek?