Ünlü WWE yıldızı John Cena emekli olacağını duyurdu! Peki John Cena kimdir ve hangi şovda emekli olacak?

Ünlü Amerikan Güreşçisi (WWE) ve Hollywood yıldızı John Cena, WWE’den emekli olacağını duyurdu! 7 Temmuz’da gerçekleştirilen Money in the Bank adlı WWE şovunda emekli olacağını duyuran Cena, emeklilik yoluna gidecek olan süreci taraftarlarla paylaştı. Peki John Cena kimdir ve emeklilik yolculuğunu nasıl sonlandıracak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

7 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen Money in the Bank şovunda özel davetli olarak gelen , Hayranlarına gelecek yıl emekli olacağını duyurdu.

“WRESTLEMANİA 25 BENİM İÇİN SON OLACAK”

Taraftarlara geride bıraktığı 20 yılda güzel ve zor günler yaşadığını belirten Cena, Her yıl klasikleşen ve 'nin en büyük şovu olan Wrestlemania'ya gidecek olan süreçte bulunan; Royal Rumble 2025, Elimination Chamber 2025 ve Las Vegas'ta gerçekleşecek olan Wrestlemania'nın, kendisinin bulunacağı son şovlar olacağını ifade etti.

REKORU KIRMAYA ÇOK YAKINDI

WWE kariyerine 2002 yılında başlayan Cena, başlarda çok geride kalan bir karakterdi ve çoğunlukla yan şovlarda kullanılıyordu. O zamanlar şirketin yüzü olan ve bugün kendisini 'un en çok izlenen aktörleri arasında gördüğümüz Dwayne ''The Rock'' Johnson'ın Hollywood kariyerine başlaması ve Stone Cold Steve Austin, Hulk Hogan gibi yıldızların da emekli olmaları neticesinde şirkette öne çıkacak bir yıldız karakter sorunu yaşandı. Reytinglerde kısa süre bir düşüş yaşanan bu dönemde WWE'nin başkanı Vince McMahon'ın Cena'ya güvenmesi üzerine, 2005 yılından 2015 yılına kadar full time olarak şirketin yüzü olmayı başardı ve şirketin tanıtımı anlamında da dönüşümüne ön ayak olmuştur.

Bu yıllarda kazandığı 16 Dünya Şampiyonluğu ile Ric Flair'in rekoruna ortak olan John Cena, bir şampiyonluk daha kazanması halinde rekorun tek sahibi olacaktı.

JOHN CENA KİMDİR?

Amerikalı aktör ve güreşçi olan John Cena, 2002 yılında OHW (Ohio Walley Wrestling) altyapısından çıkarak WWE'deki ilk resmi görünümünü gerçekleştirdi. Özellikle 2005 yılında gerçekleştirilen Wrestlemania 21 şovunda ilk kez WWE Dünya Şampiyonluğunu kazanan Cena, 2005- 2015 arasında geçen dönemde full time olarak şirketin yüzü olmuş ve çeşitli organizasyonlarda da bulunmuştur.

Yıllar içerisinde, tıpkı kendisi gibi profesyonel güreşten Hollywood'a geçiş yapan Dwayne Johnson gibi, o da filmlerde rol almaya başladı. Cena WWE'den ayrılarak ilk oyunculuk deneyimini 2006 yılında The Marine filminde rol alarak yaptı. Daha sonra Trainwreck (2015), The Suicide Squad (2021) ve Fast and Furious 9 (2021) gibi filmlerin yanı sıra DC süper kahraman TV dizisi Peacemaker'da da rol aldı.

2015 SONRASI HOLLYWOOD'A DAHA AĞIRLIK VERDİ

Özellikle 2015 yılı itibariyle Hollywood'a ağırlık veren John Cena, sadece filmlerden zaman bulabildiği zamanlarda, part – timer olarak WWE'de yer almaya başlamıştı. Uzun yıllar boyunca WWE markası ile özdeşleşen John Cena, emekliliğini duyurduğu şovun ardından gerçekleştirilen basın toplantısında emeklilik konusunda şu ifadeleri kullandı: ''WWE'de müthiş zamanlar geçirdim. Bana inanılmaz bir şöhret ve tanınırlık kazandırdı. Burada daha da büyük işler oluyor. Özellikle Netflix ile yapılan anlaşma çok önemli''

''Yöneticiler ile bu fikri daha önce konuşmuştuk (emeklilik) ve artık şimdi zamanının geldiğini düşünüyoruz. Her zaman doğru zamanda insanlara veda etmek istediğimi söyledim. Taraftarların benim için ne ifade ettiğini kelimeler ile anlatamam. Onlar olmasaydı, bugün ben de olmazdım''

Ünlü WWE yıldızı John Cena emekli olacağını duyurdu! Peki John Cena kimdir ve hangi şovda emekli olacak?