İstanbul Caz Festivali’nin genç yetenekleri sahneye çıkıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 31. İstanbul Caz Festivali, genç caz müzisyenlerine büyük bir fırsat sunuyor. Festival kapsamında, Genç Caz+ programıyla sahne alacak gruplar belirlendi. Değerlendirme Konseri'nde seçilen genç yetenekler, şehrin farklı semtlerindeki parklarda ücretsiz konserler verecek ve birlikte albüm kaydetme şansını elde edecekler. 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 31. , genç caz müzisyenlerini desteklemek ve onlara sahne imkanı sunmak amacıyla Genç Caz+ programı kapsamında gerçekleştirilen bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Festival kapsamında, Garanti BBVA'nın sponsorluğunda düzenlenen Genç Caz+ programı, genç yeteneklerin sahneye çıkma ve albüm kaydetme fırsatını sunuyor.

Değerlendirme Konseri ile belirlenen ALÂN, Blue Kiss Collective, Boba Quartet, Mojo 5, Zekeriya Şahiner Quartet ve Zozeï gibi genç caz grupları, 31. İstanbul Caz Festivali'nde Tchibo ve Eduscho'nun destekleriyle şehrin farklı semtlerindeki parklarda ücretsiz konserler verecekler. Ayrıca, bu gruplar, İKSV 50. Yıl Genç Sanatçı Fonu ve Mehmet Uluğ Fonu'nun desteğiyle Sony Music Türkiye işbirliğiyle sene sonunda yayımlanacak olan Genç Caz+ 24 albümünde yer alacaklar.

Caz Festivali genç cazcıları seçti

Belirlenen gruplar, 6, 7, 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde Beylikdüzü Yaşam Vadisi, Beşiktaş Sanatçılar Parkı, Küçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatro ve Şişli Habitat Parkı'nda yapılacak Parklarda Caz konserlerinde müzikseverlerle buluşacaklar. Ayrıca, bu program sayesinde genç caz müzisyenleri, müzik sektörünün önemli isimleriyle çalışma fırsatı yakalayacaklar.

2024 Genç Caz+ seçici kurulunda müzisyenlerden Ayşe Tütüncü, Selen Gülün, Çağıl Kaya, Okan Kaya, Volkan Öktem, radyo programcısı Dr. Hakan Rauf Tüfekçi, yazar Yekta Kopan, Sony Music Türkiye Genel Müdürü Özden Bora, Akra Caz Festivali Direktörü Kadir Dursun, müzik profesyoneli Ahmet Uluğ ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer gibi değerli isimler yer aldı. Bu etkinlik, genç caz müziğinin gelişimine önemli katkılar sağlayacak ve müzikseverlere unutulmaz deneyimler sunacak.

İstanbul Caz Festivali’nin genç yetenekleri sahneye çıkıyor