‘Enerji terapisi yapacağım dedi’ baldızına cinsel istismarda bulundu

Ablasının evine ziyarete giden 17 yaşındaki H.K.’ye 'Enerji terapisi yapacağım' diyerek 3 kez cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen biyoenerji uzmanı Gökhan A.'nın cezası belli oldu. Mağdurun ablasına da ceza verilirken kan donduran ifadeler ortaya çıktı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

İstanbul Kartal'da ailesinin yanında yaşayan 17 yaşındaki H.K. isimli kız çocuğu, polise başvurarak, geçen yıl şubat ve mart aylarında eniştesi Gökhan A. (53) ve eşi olan ablası Züleyha A.'nın (25) evlerine ziyarete gittiğini, eniştesinin kendisine üç kez cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

‘O DA BİLİYORDU'

H.K. pedagog eşliğinde verdiği ifadesinde, “Eniştem Gökhan ‘Hayat enerjin düşük. Enerji terapisi yapacağım' diyerek bana 3 kez cinsel istismarda bulundu. Ablam Züleyha da biliyordu” dedi. Gözaltına alınan Gökhan A. ve eşi Züleyha A. sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Gökhan A. ve Züleyha A. hakkında, ‘zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 42 yıla kadar istemiyle dava açtı.

Hürriyet'ten Aziz Özen'in haberine göre, Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçtiğimiz günlerde görülen karar duruşmasına tutuklu sanıklar Gökhan ve Züleyha A. ile taraf avukatları katıldı. Gökhan A. ve Züleyha A., H.K.'nin problemli bir çocuk olduğunu, kendilerine düşmanlık beslediğini ve iftira attığını iddia etti.

ENİŞTEYE 28 ABLAYA 8 YIL

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti Gökhan A.'yı zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan 28 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Züleyha A.'ya ise öz kardeşine karşı çocuğun nitelikli cinsel istismarına yardım etme suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, Gökhan A. ve Züleyha A.'nın tutukluluk hallerinin devamına da karar verdi.

‘Enerji terapisi yapacağım dedi’ baldızına cinsel istismarda bulundu