‘DEM Parti’yi sokmam’ demişti. İmamoğlu’ndan Köksal’a yanıt: ‘Kendine başka iş bulacak’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin Afyon adayı Burcu Köksal'ın DEM Parti ile ilgili ayrımcı sözlerine sert tepki göstererek, "Ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak. Öyle yağma yok!" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Seçildiğimde belediye kapıları hariç her partiye açık olacak” diyen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı 'a yanıt verdi.

İmamoğlu, Köksal'ı işaret ederek ‘Ya kendine başka iş bulacak ya başka parti bulacak' dedi.

BURCU KÖKSAL DEM PARTİ ÇIKIŞI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı önceki gün Afyonkarahisar'da Belediye Başkan Adayı ve CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal ile miting düzenlemişti.

Miting alanında konuşan Burcu Köksal, “Belediye başkanı olarak seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç, bütün siyasi partilere açık olacak. Onlar bunu söyleyemez, AKP'nin adayı bunu söyleyemez. Onlar ancak yaygara koparır, kapalı kapılar ardından pazarlık yaparlar” demişti.

CHP lideri Özgür Özel, daha sonra Uşak'ta düzenlediği mitingde konuya ilişkin yapmıştı.

Özel, “Demin Afyon'dan geldim ve Burcu Başkandan da selam getirdim. Bu sırada Afyon'da konuşurken belediyenin kapılarını ardına kadar açacağız diye söylerken orada bir küçük sürçü lisan oldu, ‘aman başkanım sen düzelt' dedi. Afyon belediyesinin de, Uşak belediyesinin de seçildikten sonra kapıları ardına kadar tüm siyasi partilere, tüm Uşak ve Afyonlulara açıktır” demişti.

Köksal daha sonra X hesabındaki paylaşımda Suriyeli sığınmacıları şehirden göndereceğini belirterek “AKP, ‘Mevcut işçileri çıkaracak, PKK'lıları işe alacak' diyor. Ben ‘Emeklilere dört ay doğalgaz ve Afjet konusunda destek vereceğim' diyorum, ‘Belediyeyi DEM'lilerle yönetecek' diyorlar, ‘Rantsal dönüşüm değil, bedelsiz ev yapacağım' diyorum. ‘Gizli kapılar ardında DEM'lilerle görüşüyor' diyorlar. Açık ve net Afyonkarahisar'ı DEM'lilerle ve HÜDA PAR'lılarla yönetmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

‘DEM Parti’yi sokmam’ demişti. İmamoğlu’ndan Köksal’a yanıt: ‘Kendine başka iş bulacak’