Son Dakika… ENAG açıkladı! İşte nisan ayı enflasyon verileri…

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) nisan ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı. ENAG verilerine göre, Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) nisan ayında yüzde 5.02 arttı. E-TÜFE’nin son 12 aylık artışı ise yüzde 124.35 olarak gerçekleşti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Akademisyenlerin ve ekonomistlerin bağımsız biçimde oluşturduğu Araştırma Grubu (), mart ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı.

Buna göre, ENAG verilerine göre, Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) nisan ayında yüzde 5.02 arttı. E-TÜFE'nin son 12 aylık artışı ise yüzde 124.35 olarak gerçekleşti.

ENAG mart ayı enflasyonununu 5,68 olarak açıklamıştı. ENAG'a göre mart ayıda E-TÜFE'nin son 12 aylık artışı yüzde 124,63 olarak gerçekleşmişti.

ENAGrup Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) ve TÜİK ana harcama grup enflasyon oranları:

Kaynak : Grafikte gösterilen TÜİK Tamamlayıcı Kalemler, E-TÜFE hesaplama dışı olan kalemin yaklaşık yüzde 18'lik ağırlığını temsil etmektedir.

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) verilerine göre İstanbul'da perakende fiyatlar nisan ayında aylık olarak yüzde 4.89 yıllık enflasyon 78,81 arttı. Böylelikle aylık enflasyon serisi 58 aya yükseldi.

Öte yandan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından mart ayı enflasyon verileri bugün saat 10.00'da açıklanacak.

Son Dakika… ENAG açıkladı! İşte nisan ayı enflasyon verileri…