Arkadaşların itmesiyle göle düşen tıp öğrencisinin beyin Ölümü gerçekleşti

ABD’nin Louisiana eyaletinde bir tıp öğrencisi, arkadaşları tarafından göle itildi yüzme bilmeyen genç adam, arkadaşlarının kurtarmak için hiçbir şey yapmadan olayı izlemesi sonucu yeterli oksijen alamadı ve beyin ölümü gerçekleşti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

14 Nisan'da gerçekleşen korkunç olayda, isimli gencin D'Arbonne Gölü'ne itildiği ve atan kişilerin onu kurtarmak için dakikalarca beklediği öğrenildi.

Hatta yakındaki bir restorandaki bir müşteri müdahale edip Gilbert'i karaya çıkarırken talihsiz genç 10 dakika boyunca suyun altında kaldı.

Annesi Yolanda George, KSLA'ya yaptığı açıklamada, 26 yaşındaki çocuğun yerel bir hastaneye vardığında beyin ölümünün gerçekleştiğini ve geri kalan organlarının da iflas etmeye başladığını söyledi. Gilbert solunum cihazında ve ECMO makinesinde 72 saat geçirdi.

Polise göre, arkadaşları başlangıçta suya atılma olayını “şaka” olarak anlatmaya çalıştılar.

Hatta kurtarıldıktan hemen sonra annesine, Gilbert'in kendiliğinden göle düştüğü ve 10 dakika kadar su altında kaldığı şeklinde bir yalan söylediler. Sonunda Gilbert ile aynı yaştaki beyaz bir arkadaşı onu göle ittiğini itiraf etti.

Annesine göre Gilbert bilişsel olarak tepki veriyor ancak konuşamıyor. Halen yaşam desteğine bağlı ve akciğerlerinin %20 kapasitede olduğu söyleniyor.

Aile ayrıca trajik olayla ilgili tutuklama yapılmasını talep ederken avukatları Claudia Payne, arkadaşlarının kendisini göle iterek suç niyetinde olduklarını söyledi.

 

Arkadaşların itmesiyle göle düşen tıp öğrencisinin beyin Ölümü gerçekleşti