Üniversitede ‘Taylor Swift’ dersi: Kontenjanlar anında doldu!

Popüler şarkıcı Taylor Swift, Filipinler'de bir üniversitede seçmeli ders olarak okutulmaya başladı. Dersin kontenjanı, hayranlarının yoğun ilgisi nedeniyle birkaç dakika içinde doldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Asya turnesinin ardından 'in prestijli üniversitelerinden biri, “: Medya, Kimlik ve Kültürel Etki” isimli seçmeli bir ders açtı. 300'den fazla öğrencinin kayıt yaptırdığı dersin kontenjanı kısa sürede dolunca, yönetim ekstra bir sınıf daha açmak zorunda kaldı.

TAYLOR SWİFT TİŞÖRTLERİ İLE HEYECANLARINI DİLE GETİRDİLER

Kendilerini “” olarak adlandıran hayranlar, derste Swift'in medyadaki imajını, Filipinler'deki “ulusötesi” figür olarak algılanmasını ve müzikal eserlerinin yarattığı kültürel etkiyi inceleyecek.

Dersin ilk gününde, öğrenciler Taylor Swift temalı tişörtler ve aksesuarlarla heyecanlarını dile getirdiler. Dizüstü bilgisayarlarını Swift'in fotoğraflarıyla süslediler.

İlkokuldan beri Swiftie olduğunu belirten Shyne Cañezal, “Taylor Swift ile bağlantılı olarak karşılaştığımız toplumsal sorunları daha derinlemesine araştırmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Harvard, Stanford ve Berklee College of Music gibi ABD'deki bazı üniversiteler de geçmişte Taylor Swift'in şarkı sözleri ve müzikal evrimini inceleyen dersler sunmuştu.

Üniversitede ‘Taylor Swift’ dersi: Kontenjanlar anında doldu!