SGK uzmanı Özgür Kaya kimdir? Özgür Kaya kaç yaşında, neden öldü

SGK Uzmanı Özgür Kaya’dan acı haber geldi. Kaya, akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede verdiği yaşam mücadelesini 52 yaşında kaybetti. Peki SGK uzmanı Özgür Kaya kimdir? Özgür Kaya kaç yaşında, neden öldü, hastalığı neydi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

SGK uzmanı ve önemli bir isim olan Özgür Kaya, 52 yaşında hayatını kaybetti. Kaya'nın ölümü, sosyal güvenlik alanındaki büyük kayıplardan biri olarak yankı uyandırdı. Peki SGK uzmanı Özgür Kaya kimdir? Özgür Kaya kaç yaşında, neden öldü

ÖZGÜR KAYA KİMDİR?

Özgür Kaya, Çavdarhisar ilçesinde ilkokul ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra askerlik hizmetini yerine getirmek üzere eğitimine ara vermiştir. Askerlik sonrasında iş hayatına atılan Kaya, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nde eğitimine devam etmiştir.

Özgür Kaya, çalışma hayatında özel bir şirkette sosyal işler ve personel departmanında deneyim kazanmıştır. Sürekli kendini geliştirmek için çeşitli eğitimlere katılan Kaya, özellikle sosyal güvenlik ve iş hukuku konularında uzmanlaşmıştır. Sn. Ali Tezel'in koordinatörlüğünde düzenlenen Sosyal Güvenlik Uzmanlığı eğitimini başarıyla tamamlayarak bu alandaki uzmanlığını perçinlemiştir.

Son dönemlerinde sağlık sorunları yaşayan Özgür Kaya, akciğer yetmezliği ve siroz tedavisi görmekteydi. Bu nedenle uzun süredir sağlık mücadelesi veren ve tedavi gören Kaya, hayatını kaybetmiştir.

ÖZGÜR KAYA NEDEN ÖLDÜ? HASTALIĞI NEYDİ?

SGK uzmanı Özgür Kaya, akciğer yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi. Sosyal güvenlik alanındaki derin bilgisi ve katkıları ile hatırlanacak olan Kaya, meslektaşları ve sevenleri tarafından büyük bir üzüntüyle anılmaktadır.

SGK uzmanı Özgür Kaya kimdir? Özgür Kaya kaç yaşında, neden öldü