Her filmi ne anlatıyor, konusu nedir? Her filmi oyuncuları kimler?

OpenAI, düzenlediği konferansta yapay zeka botu ChatGBT'ye yeni bir güncelleme getirdiğini duyurdu. GPT-4o güncellemesiyle birlikte yapay zekanın sesli sohbetlerde gerçek bir insan gibi diyalog kurabildiği, çeviri yapabildiği ve metin ile görsel arasında etkileşim kurabildiği görülürken, akıllara Joaquin Phoenix'in başrol oynadığı 'Her' filmi geldi. Peki, Her filmi ne anlatıyor, konusu nedir? Her filmi oyuncuları kimler?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

, yönetmenliğini ve senaristliğini Spike Jonze'un üstlendiği, romantik dram ve bilimkurgu türlerindeki 2013 çıkışlı bir Amerikan filmidir. Peki, Her filmi ne anlatıyor, konusu nedir? Her filmi oyuncuları kimler?

HER FİLMİ KONUSU NEDİR?

Theodore Twombly hayatını, yakın gelecekte nadir bulunan bir şeye dönüşmüş olan el yazımı mektupları yazarak kazanmaktadır. Ve bu yıllarda insanların işlerini artık bilgisayar programları yerine getirmektedir. Theodore, karısından boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşamaya başlar ve bir gün karşılaştığı bir teknoloji reklamıyla birlikte hayatı değişir.

Kusursuz bir yapay zeka programı sunan yeni bir işletim sistemi, onu son derece çekici bir kadın olan Samantha ile tanıştırır.

Sanal bir varlık olan ve sadece bir sesten ibaret olan Samantha, Theodore'u dünya ve hayat üzerine sorduğu sorularla birlikte bambaşka bir gerçeklikle tanıştırır.

Ağır bir depresyonun içerisinde olan Theodore, yavaş yavaş hayatın keyifli yanlarını fark etmeye başlarken yapay zeka programıyla arasındaki ilişki de gitgide tuhaflaşır.

Her – Sosyal Eleştiri

1999'da Being John Malkovich filmiyle adaylığı kazanan çok yönlü sinemacı Spike Jonze'un son uzun metrajlı filmi, yalnızlık ve yaratıcılık sıkıntısı çeken bir yazarın dram ve komediyle yoğrulan öyküsünü beyazperdeye taşıyor. Filmin başrolünde yer alırken, da gizemli bilgisayar uygulamasına sesiyle hayat veriyor.

HER FİLMİ OYUNCULARI

Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson,

Her filmi ne anlatıyor, konusu nedir? Her filmi oyuncuları kimler?