‘Gülme gazı’ ölüme neden yoldu: 24 yaşındaki kadın hayatını kaybetti!

İngiltere'de, genç bir kadın olan 24 yaşındaki Ellen Mercer, "gülme gazı" olarak bilinen nitröz oksidin kullanımının ardından ani ve beklenmedik bir kardiyo-solunum yetmezliği geçirdi ve hastanede hayatını kaybetti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

, 'da nörolojik tehlike belirtileri gözlemledi ve yapılan testler sonucunda, gençler arasında popüler olan bu parti uyuşturucusunun ciddi dolaşım ve solunum sorunlarına yol açtığı ortaya çıktı.

“ONUNLA TANIŞAN HERKES ÖZLEYECEK”

T24'te yer alan habere göre, otopsi raporuna göre, Mercer'ın ölümü gaz kullanımının neden olduğu uzun vadeli komplikasyonlara dayanmaktadır. Berkshire'daki yargıç , soruşturmanın başlangıcında, Mercer'ın azot oksitini uzun süreli kötüye kullanma geçmişinin olduğunu ve bu maddenin onun bağımlılığı haline geldiğini belirtti.

Mercer, ailesi ve arkadaşları tarafından, “Onunla tanışan herkesin özleyeceği” ve “gerçekten güzel ve nazik bir ruh” olarak tanımlandı.

54 yaşındaki annesi , internet üzerinden “Seni çok özlüyorum sevgili kızım. Umarım seni orada bulunan sevdiklerin iyi bir şekilde karşılıyorlardır. Seni kaybetmeye hazır değildim.” şeklinde duygularını dile getirdi.

‘Gülme gazı’ ölüme neden yoldu: 24 yaşındaki kadın hayatını kaybetti!