İş yerinde mazeret göstermek için en iyi sebepler

Hafta içi küçük, sakin bir gün geçirmenizi sağlayacak kadar inandırıcı, küçük, beyaz bir yalan söylemeye hazırsanız, sizi korudum! Bu numarayı yapmak için sadece sahte bir kuyruk kemiği yaralanması, bir mahkeme duruşması, bazı dikişlerin açılması, bir nişanın kırılması veya bir çukurda sıkışıp kalmanız yeterli.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Kendinizi suçlu hissetmeye başlamadan önce şunu hatırlatmak için buradayım: Eğer işvereniniz size izin günleri verirse, alın! Artı, küresel bir salgının neredeyse dört yılını geride bıraktık. Evet. Bunu her düşündüğümde küçük bir topun içine yığılıp korkmuş bir çocuk gibi sallanmak istiyorum. Bence hepimiz bir adım geri çekilip mevcut gerçekliğimizin zihinsel stresiyle başa çıkmak için orada burada fazladan bir günü hak ediyoruz. Ancak, nerede çalıştığınıza bağlı olarak bunu başarmak için hâlâ daha somut bir bahaneye ihtiyacınız olabilir.

Daha fazla uzatmadan, aşağıda size o işten çıkış kartını kolayca kaptıracak çok ikna edici hikayeler var. Tüm patronlara sesleniyorum: Hiçbir şey yapmadım!

1. Kardeşimin apandisiti yırtıldı

“İşteydim ve annem beni, kardeşimle hastanede buluşmam gerektiğini çünkü onun yakıcı bir acı içinde olduğunu, ağlamak üzere olduğunu falan söyledi. Bunun önceki gece kötü suşi yemiş olmasından kaynaklandığını düşünüyordu. Onunla Harvard hastanesinde buluştum ve apandisinin yırtıldığı ve acil ameliyata alındığı ortaya çıktı. Orada kalmama izin vermediler, ben de günümü parkta onun dışarı çıkmasını bekleyerek geçirdim. Genel olarak benim için güzel bir gündü, onun için pek de öyle değil. Yine de gayet iyi.”

Görüntü kaynağı: No Wifi Icon svg, png, jpg, eps, pdf, clipart, vector

2. Köpeğim kendini iyi hissetmiyor

“Lütfen, lütfen, lütfen bunu yalnızca gerçekten bir köpeğiniz yoksa kullanın. Bu bölümde herhangi bir olumsuz çağrışım fikrini kaldıramıyorum.”

3. Nedense ellerime kramp giriyor

“Bu bir bakıma gerçeğe dayanıyordu. Yazmayı zorlaştıran oldukça kötü el krampları çekiyordum… ama imkansız değil. Her neyse, ona Cuma günü izin almamın nedeninin bu olduğunu söylediğimde patronum tatmin oldu. ”

4. Birisi lastiklerimi kesti

“Pazartesi sabahı işe gitmek için dışarı çıktım ve aşağıya baktığımda lastiğimin kesildiğini gördüm. Ve birisi arabamın her tarafına Gorilla Glue püskürtmeye karar verdi. Yani evet, mutlu Pazartesiler.”

5. Mahkemeye gitmem gerekiyor

“Yaz mevsimiydi ve hafta içi plaja gitmek istedim çünkü hafta sonları her zaman kalabalık oluyor. Patronuma aşırı hız cezası almak için mahkemeye gitmem gerektiğini, aksi takdirde tutuklanma emri çıkaracağımı söyledim.”

6. Dikişlerim açıldı

“98 derecelik bir günde patronuma dikişlerimin açıldığını söyledim. Onun yerine plaja gittim.”

7. Eyalet atletizm şampiyonasına katılmaya hak kazandım

“Lisedeyken patronuma eyalet atletizm şampiyonasına katılmaya hak kazandığımı söyledim, bu da stokları yenilemek için hafta sonu HİÇBİR ŞEKİLDE gelemeyeceğim anlamına geliyordu. Elit koşu becerilerimden hiç bahsetmediğim için kafası karışmıştı ama konuyu geçiştirdi. Eğlenceli gerçekler: Eyalet statüsüne hak kazanmadım. Veya piste katılın. Zar zor bir mil koşabildim!”

8. Dairemi su basıyor

“Aslında ofise kadar gittim ama o gün bunu gerçekten hissetmiyordum. Erkek arkadaşıma beni araması için mesaj attım, o da bizim süper adamımızmış gibi davrandı. [Patronuma] dairemizde bir boru patladığından dolayı eve gitmem gerektiğini ve bazı şeylerle ilgilenmek için orada olmam gerektiğini söyledim.”

9. Ara sınava çalışmam gerekiyor

“Üniversitedeyken patronuma bir e-posta göndererek ara sınava çalışmam gerektiği için işe gidemediğimi söyledim. Ventura, California'daki plajda bir gece kalmak için çılgınlık yaptım.”

10. Kuyruk kemiğimi kırdım

“Game of Thrones'un son bölümünün yayınlanmasından önceki gece, aradım ve menajerimi banyoda düştüğümü ve kuyruk sokumu kemiğimi (kuyruk kemiğiniz) yaraladığımı söyledim. Patronum o kadar endişelendi ki üç gün evde kalmama izin verdi. İşe dönmeden önce şovumu izlemek ve duygusal olarak işlemek için yeterli zamanım oldu.”

11. Kök kanalını yeni yaptırdım

“Patronuma önceki gün acil kanal tedavisi yaptırmam gerektiğini ve iki gün boyunca konuşmama izin verilmediğini mesaj attım! İşe yaradı!”

12. Düştüm….

“İş yerinde günde üç kez hiçbir şeye takılıp kalmıyorum, bu yüzden patronum kazalara çok yatkın olduğumu biliyor. Bu yüzden her zaman menajerime düştüğümü ve evde toparlanmam gerektiğini söylüyorum. Bir defasında tren istasyonunun önünde bayıldığımı, bir defasında da acele etmeye çalışırken merdivenlerden düştüğümü söylemiştim. Bu noktada patronum buna oldukça alıştı.”

12. Kız kardeşimin yatakhaneyi taşımasına yardım etmem gerekiyor

“Bir hafta sonu çalışmam planlanmıştı ama erkek arkadaşım hafta sonu beni ziyarete gelmek istedi. Patronumu aradım ve üniversiteye giden küçük kız kardeşimin son anda farklı bir yurda taşınmasına yardım etmem gerektiğini söyledim. Ona yardım etmemin hoş olduğunu düşündü, bu yüzden bana hafta sonu izin verdi.”

14. Alerji hapımı atladım ve yüzümü köpeğimin her yerine sürdüm

“Yıllar önce bir iş görüşmem vardı ve tatil günü yerine hastalık iznimi almak istiyordum. Mülakattan bir gün önce, alerji hapımı atladım ve bunun bana korkunç bir alerji krizi yaşatacağını bilerek yüzümü köpeğimin her yerine sürdüm. İş yerinde bütün günümü, kimse hasta günümü sorgulamasın diye, alerji krizimin yaklaşmakta olan bir soğuk algınlığı gibi davranarak geçirdim!”

15. Çok önemli banyo sorunlarım var

“Patlayıcı ishal bahanesinin büyük bir hayranıyım. Sadece ‘Mide rahatsızlığım var' veya ‘Gıda zehirlenmesi yaşıyorum' deyin ve bırakın hayal güçleri çılgına dönsün.”

16. Bir hendekte mahsur kaldım

“Buffalo'da ‘Hendekte mahsur kaldım' cümlesini kullanırız ve kimse bunu sorgulamaz. Su akışı için çok sayıda hendek, çok kar ve yollarda çok miktarda buz var. Eğer bir hendeğe sıkışıp kalmadıysanız, muhtemelen kapalı kalmışsınızdır!”

17. Bütün gece mide bulantısından dolayı ayaktaydım

“Yapmanız gereken şey şu: Gecenin bir yarısında, örneğin sabah 2:30 ile sabah 5 arasında bir yerde yöneticinize gönderilecek bir e-posta yazın ve planlayın; şöyle yazsın: ‘Hey, bütün gece ayaktaydım. kötü bir mide rahatsızlığıyla. Bunun hızla çözüleceğini umuyorum ama yarın hasta olduğumu bildirmem gerekebilir.' Sonra işten önce, ‘Hâlâ daha iyi değilim, bugün dışarıda olamayacağım' diyen başka bir e-posta gönderin.”

18. Küvetim tavandan düştü

“En yakın arkadaşımın bekarlığa veda partisi için Vegas'a kızlar gezisine çıkmaya karar verdim ve patronuma küvetimin tavandan düştüğünü ve onarım nedeniyle üç gün dışarıda olacağımı söyledim. Tamamen satın aldı!”

19. Nişanlım nişanımızı iptal etti

“Küçük kız kardeşimin birinci sınıfta üniversite yurduna taşınmasına yardım etmek istedim; ancak bir Cuma günü izin almamı gerektiriyordu ve zaten tüm tatil günlerimi kullanmıştım. Önceki gece patronumu aradım ve ona nişanlımla nişanımızı iptal ettiğimizi ve bir gün izin almam gerektiğini söyledim. Bu konuda kendini çok kötü hissetti ve bana, ilişkimin kaybının yasını tutmak için ihtiyacım olduğu kadar zaman ayırmamı söyledi. Üç hafta sonra yeniden bir araya gelmişiz ve yeniden mutlu bir şekilde nişanlanmışız gibi davranmak zorunda kaldım. Nişanlım bundan pek memnun olmadı!”

20. Kedim küvetin kenarına sıkıştı

“Bir defasında patronuma, kedim küvetin kenarına sıkışıp kaldığı için işe geç kalacağımı ve itfaiyenin onu dışarı çıkarmasını beklemem gerektiğini söyledim; bu hikaye gerçekten yaşandı… ama birkaç gün sonra.”

21. Üvey kız kardeşimin büyükannesinin doğum günü

“Çok güzel bir gün olduğu için işe gidecek havamda değildim. Bunun yerine uzun bir hafta sonuna başlamak için Hamptons'a gittim ve patronuma üvey kız kardeşimin büyükannesinin doğum günü olduğunu ve o gün dışarıda olacağımı söyledim.”

22. Kedim yavru kedi doğuruyor

“Erkek arkadaşım bir yaz Beyoncé ve Jay-Z'yi görmek için bana bilet sürprizi yaptığı için işten atıldım. Sonunda patronuma kedimin yavrularını doğuracağını ve duygusal destek için orada olmam gerektiğini söyledim.”

23. Parmağımı çok kötü bir şekilde çarptım

“İşe zaten çok geç kalmıştım ve gerçekten gelmek istemiyordum. Patronumu arayıp ayak parmağımı çok fena çarptığımı ve şiştiğini söylemeye karar verdim. Ben bir garsonum, bu yüzden bütün gün ayakta durmam gerekiyor. Müşterilerin üzerine tabak düşürme riskini almak istemediğimi de ekledim, bu da işten çıkmama tamamen yardımcı oldu.”

İş yerinde mazeret göstermek için en iyi sebepler