Eshot ulusal kalite hareketi’ne katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın hayata geçirdiği “Yeni Nesil Belediyecilik” modeli kapsamında önemli bir çalışmaya daha imza atıldı. Tugay, ESHOT’un hizmet kalitesini artırmak, kurumun ve çalışanların kendini çağın koşullarına göre yenilemesini sağlamak için Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi ile Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni imzaladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımanın can damarlarından Genel Müdürlüğü'nün verimliliğini artırma, toplu ulaşım konforunu yükseltme, kurumun ve çalışanların çağın koşullarına göre yenilenip gelişmesini sağlama hedefiyle Türkiye Kalite Derneği  İzmir Şubesi ile Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi'ni imzaladı. Fuar İzmir C Holü Fuaye Alanı'nda düzenlenen törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ile İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ünlü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, ESHOT Genel Müdürü Turgay Bozoğlu, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı ile belediye bürokratları ve kurum çalışanları katıldı.

“AVRUPA VE DÜNYA ÖLÇEĞİNDE BAŞARISINI İSPATLAMIŞ BİR MODEL”
Törende konuşan Başkan Tugay, bu imzanın, seçim vaatlerinden olan “Yeni Nesil Belediyecilik” çalışmalarına örnek olduğunu belirtti. Hizmetlerin iyileştirilmesi ve sürdürülebilirlik konusunda gereken noktaya ulaşmak adına önemli bir iş birliğine gittiklerini vurgulayan Tugay, ESHOT'un 81 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Yol arkadaşlarımız, 1600'den fazla araçla, 430 hatta, her gün ortalama 300 bin kilometre yol yaparak, neredeyse 11 bin durakta  hizmet veriyor. Biz kurumumuzun bundan sonraki süreçte çok daha iyi hizmet vermesi için klasik yöntemlerin ötesinde bugün Avrupa ve dünya ölçeğinde başarısını ispatlamış bir modelle, kalitesini daha da artırması için bir çalışma içerisinde olacağız.”

HEDEF, AVRUPA KALİTE MÜKEMMELİYET BELGESİ
Başkan Tugay, “İçinde yaşadığımız dönem herkesi işletme açısından oldukça zorlayan bir dönem. Özel şirketler batmamak için artık hizmetlerinin sürdürülebilirliğini, verimliliğini ve kalitesini en üst düzeyde gerçekleştiriyor. Kamu kurumlarının da artık buna ayak uydurma zamanı geldi. Bu model, önümüzdeki günlerde İzmirlilerin ESHOT'tan aldığı hizmetin daha da iyileşmesini, gelişmesini sağlayacak. Aynı zamanda kurum kültüründe örnek bir kurum içi iyileşmeyi de getirecek ve bunun sonucunda daha şeffaf, daha sürdürülebilir, verimliliğini artırdığımız bir kurumun çalışanları, yöneticileri olmaktan hepimiz gurur duyacağız. Değerli yol arkadaşlarım sizden ricam; bu sürecin inanarak parçası olmanız. Bu tür süreçlerin hepimizi mutlu edeceğine yürekten inanmanız ve desteklemeniz. Üzerinize düşen katkıyı sağlamanız, verimli sonuçlar almamıza yardımcı olacak. Bu model ile Avrupa Kalite Mükemmeliyet Belgesi'ne başvurmayı hedef koyan kurum yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Eshot ulusal kalite hareketi’ne katıldı