Samsung’daki özellik artık WhatsApp’ta!

Samsung'un canlı çeviri özelliği, WhatsApp'a entegre ediliyor. Bu yeni özellikle kullanıcılar, WhatsApp üzerinden gerçek zamanlı olarak metinleri farklı dillere çevirebilecekler. Bu gelişme, Samsung ve WhatsApp kullanıcıları arasında iletişimi daha kolay ve etkili hale getirecek.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

için her geçen gün geliştiriliyor ve bazı mevcut özellikler popüler uygulamaya geliyor. Bunlardan biri de 'larda bulunan Canlı Çeviri özelliği oluyor. Daha önce de yaptığı sızıntılarla adından söz ettiren IceUniverse, Samsung'un bu çeviri özelliğini Android uygulamalarına getireceğini bunlardan ilkinin de WhatsApp olacağını söyledi.

WHATSAPP'A CANLI ÇEVİRİ ÖZELLİĞİ GELİYOR
Samsung, bu yeni özelliği Galaxy S24 serisiyle beraber tanıtmıştı. Galaxy S24 kullanıcıları, bu özellik sayesinde cihazdaki yapay zeka özelliklerini de kullanarak telefon görüşmelerini gerçek zamanlı olarak tercüme edebiliyor.

Öte yandan gerçek zamanlı canlı çeviri özelliği daha sonra One UI 6.1 güncellemesiyle desteklenen diğer Samsung Galaxy cihazları için de getirildi.

Daha önce WhatsApp'ın sunduğu özellik sayesinde kullanıcılar yer aldıkları gruplarda kolaylıkla etkinlik oluşturabilecekti. WhatsApp'ın sunduğu özellik, ortak etkinliklerin organize edilmesini sağlayarak grup üyelerinin toplanmasını pratik hale getiriyor.

Samsung’daki özellik artık WhatsApp’ta!