OpenAI, ChatGPT’nin yeni versiyonu GPT-4o’yu tanıttı! Duyguları okuyabiliyor, flörtleşebiliyor…

Teknoloji şirketi OpenAI, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'nin yeni versiyonu olan GPT-4o'yu tanıttı. Yeni nesil sohbet robotu, uygulamaya abone olmayanlar da dahil herkesin kullanımına açılacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

, ses, görüntü ve metin üzerinden gerçek zamanlı mantık yürütebilen yeni modeli 'yu tanıttı.

Önceki versiyonlarına kıyasla daha hızlı ve dili konuşma diline daha yakın olan yapay zekanın görselleri ‘okuyabildiği' ve yüz ifadelerinden duyguları ayırt edebildiği de belirtiliyor.

Yapay zeka ayrıca kullanıcılarla sesli diyaloğa da girebiliyor. Ayrıca ‘hafızası' sayesinde daha önce verdiği yanıtları da hatırlayabiliyor.

Yapay zeka sohbet robotunun yeni versiyonu, daha kolay bir sohbet diline sahip ve sorulara anında yanıt veriyor.

GPT-4o ile metin, görüntü ve ses genelinde uçtan uca tek bir yeni modelin eğitildiğinin bilgisi verilerek, yeni modelin, tüm girdi ve çıktıların aynı sinir ağı tarafından işlendiği ilk model olduğu ifade edildi.

Ayrıca hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcılar için, bilgisayarda yapılan işlemlere entegre olacak şekilde tasarlanmış, Mac işletim sistemi için yeni bir masaüstü uygulamasının da kullanıma sunulduğu bildirildi.

Öte yandan OpenAI'nın bugün düzenlediği tanıtım etkinliğinde, modelin önceki modellere göre daha uygun maliyetli olması nedeniyle ücretsiz olarak da sunulacağı, ücretli GPT-4o kullanıcılarının ise daha fazla kapasiteye sahip olacağı kaydedildi.

Yeni modelin birkaç hafta içinde ChatGPT'de sunulacağı belirtildi.

Şirket, GPT-4o'ın özelliklerini tanıtan bir dizi video da yayınladı.

OpenAI, ChatGPT’nin yeni versiyonu GPT-4o’yu tanıttı! Duyguları okuyabiliyor, flörtleşebiliyor…