İnsanlık 2030’dan sonra ölümsüzlük çağına girecek!

2002’den bu yana ABD’de Ulusal Mucitler Onur Listesi’nde olan bilgisayar bilimcisi ve Google’ın en tanınmış yapay zekâ mühendislerinden olan Ray Kurzweil insanlığın çok yakın bir süreçte ‘ölümsüzlük’ çağını yaşamaya başlayacağını iddia etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Kurzweil daha önce 150 kadar tahminde bulunmuş ve bunların yüzde 85'i gerçekleşmişti. Bunların çoğu bilgisayarlar ve ile ilgilidir. Ray Kurzweil, iPhone dönemini ve 1998'de bir bilgisayarın satrançta birini yeneceğini öngörmüştü.

ÖLÜLERLE YENİDEN KONUŞMAK MÜMKÜN OLACAK

Kurzweil, ‘The Singularity is Nearer' adlı yeni kitabında, 2045 yılına kadar insanların yapay zekanın ölüleri kopyalayarak onları taklit edeceğini ve yeniden konuşulabileceğini iddia etti.

Kahin, yapay zeka teknolojisinin ölüleri ‘geri getirme' ihtimalinin bulunduğunu iddia etti

Ayrıca kahinin iddiasına göre bu durum, önce simülasyonların insanoğlunu taklit etmesi, daha sonra da fiziksel olarak hayata geçmesi ile imkanlı hale gelecek.

BABASININ KOPYASINI ÜRETTİ

Kahin Kurzweill'in 22 yaşında ölen babasını tekrar geri getirme girişimleri 10 yıldır devam ediyor. 10 yıllık bu süreçte, yapay zeka sisteminin de yardımıyla babasının, mektupları, denemeleri ve müzik bestelerini kullanarak bir kopyasını yaratmayı başardı.

İNSANLIK MAKİNELERLE BİRLEŞECEK

2029 sonrası insanlarla makinelerin birleşmeye başlayacağını iddia eden Ray Kurzweil,  yapay zekadaki gelişmeler sayesinde, insan zekası bu dönemde ölüleri diriltmeyi ve beyinlerini bulut teknolojisine bağlamayı başarabileceğini öne sürdü.

ÖLÜMSÜZLÜK, DÜŞÜNCE AKTARIMI VE HAYAT PAHALILIĞININ DÜŞÜŞÜ

Kurzweill'e göre 2030 yılından itibaren başlayacak ölümsüzlük. Bu süreç sağlık tedavisinde meydana gelecek teknolojik gelişmeler sayesinde mümkün olacak. Yapay zekalı biyolojik simülatörlerin klinik deneyleri yıllar yerine saatler içinde yapacağını ve bunun da yeni ilaçlara ve uzun ömürlü tedavilere yol açacağını yazıyor.

Kurzweill, insan beyninin 'nanoteknoloji' ile geliştirilerek yeni eğlence türlerine imkan sağlayacağını ve bu eğlencenin sonunda bireyler arasında karşılıklı düşünce aktarımı olabileceğini ifade ediyor.

Ayrıca kahin, teknolojik gelişmelerin ışığında hayatın daha kolay ve ucuz bir hale geleceğini belirtti. Robotların bina parçaları üreten 3D yazıcıların yardımıyla inanılmaz derecede hızlı bir şekilde gökdelenler inşa edebileceğine inanıyor.

Kurzweil daha önce 150 kadar tahminde bulunmuş ve bunların yüzde 85'i gerçekleşmişti. Bunların çoğu bilgisayarlar ve yapay zeka ile ilgilidir.

 

 

İnsanlık 2030’dan sonra ölümsüzlük çağına girecek!