Olağanüstü kongre kararı alınmıştı: İşte ligden çekilmesi durumunda Fenerbahçe’yi bekleyen büyük tehlike!

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, olaylı Trabzonspor karşılaşmasının ardından olağanüstü kongre kararı almıştı ve ligden çekilme kararının oylanacağını belirtmişti. Sarı-lacivertli ekibin ligden çekilirse nelerle karşılaşacağı merak konusu oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Başkanı Ali Koç‘un çağrısıyla 2 Nisan tarihinde yapılacak ve ligden çekilme oylanacak. Eğer oylamadan olumlu karar çıkarsa Fenerbahçe çekilecek. TFF talimatlarına göre Fenerbahçe amatör kümeye düşecek.

Ali Koç'un açıklaması sonrası herkesin aklına gelen sorular şöyle sıralandı: Sarı-lacivertliler ligden çekilir mi? Kongrede böyle bir karar çıkar mı? Peki böyle bir durumda Fenerbahçe'yi neler bekliyor olacak?

FENERBAHÇE LİGDEN ÇEKİLİRSE NE OLACAK?

– Sözleşmesi olan tüm futbolcular serbest kalacak.
– Tüm futbolcular aktüel ve ileriye dönük alacakları için kulübe dava açma hakkı kazanacak.
– Fenerbahçe, Borsa'da işlem gören bir şirket olduğu için SPK kulüp aleyhine davalar açabilecek. Yatırımcılar zarara uğratıldıkları gerekçesiyle kulübü dava edebilecekler.
– TFF ve TFF'nin sponsorları ile Fenerbahçe'nin yerli ve yabancı sponsorları kulübe dava açma hakkı kazanacak.
– Yayıncı kuruluş Fenerbahçe aleyhine dava açma hakkı kazanacak.
– Sadece Fenerbahçe kulübü değil, alan yöneticiler ve onaylasın ya da onaylamasın tüm Fenerbahçe Genel Kurul üyeleri ligden çekilmeden doğan zarara ortak olarak kabul edilecek.
– Bankalar Birliği anlaşması kapsamında Fenerbahçe aleyhine dava açılabilecek. Bankalar Birliği, Fenerbahçe'nin taşınmazlarına el koyabilecek.
– Fenerbahçe'nin daha önce aldığı krediler kapsamında gösterdiği teminatlara el konulabilecek.
– Açılan davalar karşılığında Fenerbahçe'nin sahip olduğu tüm duran varlıklara icra yoluyla el konulabilecek.
– Sadece kadro değeri 200 milyon euro olan, borsaya tabii şirketi, gayri menkulleri ve yaptığı anlaşmalarla 1 milyar euro'dan fazla değeri olduğu tahmin edilen Fenerbahçe'nin ligden çekilip amatör kümeye düşmesi Türkiye ekonomisi için ciddi bir kayıp olacak.
– Ali Koç bahsedilen davaların pek çoğunda takımı ligden çekip amatör kümeye götüren başkan olarak suçlanabilir. Bu durumda alacaklılar Koç Holding'i zararlarının karşılanması için dava edebilirler.

Olağanüstü kongre kararı alınmıştı: İşte ligden çekilmesi durumunda Fenerbahçe’yi bekleyen büyük tehlike!