Jose Mourinho’dan futbola damga vurmuş unutulmaz sözler: ‘Tanrı’dan sonra ben’

Portekizli teknik adam başarılarının yanı sıra kullandığı sözlerle futbol dünyasına damga vurdu. Fenerbahçe ile anlaştığı iddia edilen Jose Mourinho “Special One” lakabıyla tanınırken zaman zaman oyuncularla girdiği diyaloglar ve kullandığı sözlerle sıkça gündem oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

61 yaşındaki Portekizli çalıştırıcı kariyerinde başarılarıyla birlikte kullandığı sözlerle çok konuşuldu.

Chelsea'deki başarılarının ardından “The Special One” (Özel Olan) lakabını alan Mourinho, tüm zamanların en başarılı teknik direktörlerinden birisi olarak gösterilmektedir. Erken sona eren futbolculuk kariyerinin ardından tercümanlık yapan Mourinho, kariyerindeki çıkışı Barcelona'da 96/97 sezonunda yaptığı yardımcı antrenörlük ile yaptı. Başarı merdivenlerini hızla çıkan Portekizli, Avrupa'nın en önemli kulüplerinde görev aldı. Oyuncularla ve diğer teknik adamlarla girdiği diyaloglarda kullandığı sözler ise hafızalardan hiç silinmedi.

‘ÖZEL BİRİYİM'

“Ukalalık olarak algılamayın ama ben bir Avrupa şampiyonuyum ve özel biriyim.”

‘KUŞ GRİBİNDEN DAHA ÇOK KORKUYORUM'

Futbolcuların ve teknik adamların üzerindeki baskılar üzerine; “Kuş gribinden daha çok korkuyorum. Hayatla karşılaştırılınca futbol nedir ki?”

‘TANRI'DAN SONRA BEN'

“Eğer işimin kolay olmasını isteseydim Porto'da kalırdım… Güzel mavi bir koltuk, Şampiyonlar Ligi kupası, Tanrı ve Tanrı'dan sonra ben…”

‘RÖNTGENCİ DEDİKLERİ TÜRDEN BİRİ'

Arsene Wenger hakkında… “Bence o röntgenci dedikleri türden biri. Diğer insanları gözetlemeyi seviyor. Bazı insanların evinde büyük bir teleskop vardır ve diğer ailelerin ne yaptıklarını izlerler. O da Chelsea hakkında konuşuyor, konuşuyor, konuşuyor…”

‘İYİYE VE KÖTÜYE İNANIRIM'

“Futbol menajerlerini yeni veya eski diye değerlendirmem. Ben iyiye ve kötüye inanırım. Başarıya ulaşanlar ve ulaşamayanlar… Lütfen küstah olduğumu düşünmeyin ama ben Avrupa Şampiyonu'yum ve özel biriyim.”

‘ANORMAL ŞARTLAR ALTINDA…'

“Normal şartlar altında Porto şampiyon olacaktır; anormal şartlar altında, Porto yine şampiyon olacaktır.”

‘BENİM ÜSTÜN ÇABAM'

Şu anda lider durumda olmamız kulübün maddi gücünden kaynaklanmıyor. Bütün kupaları alma iddiamız, benim üstün çabalarımdan ve emeğimden kaynaklanıyor.”

‘OTOBÜSÜ KALENİN ÖNÜNE ÇEKTİLER'

Tottenham ile Stamford Bridge'te berabere kalınan maç sonrası: “Tottenham buraya bir otobüsle geldi ve o otobüsü kalenin önüne çektiler.”

‘APTAL BİRİ SÖYLEYEBİLİR'

Zlatan-Eto takası hakkında” Sadece aptal bir antrenör İbrahimoviç'i kaybettiği için üzgün olmadığını söyleyebilir ancak onun yerine gelen oyuncuyu beğenmemek de yalnızca aptal birinin söyleyebileceği bir şey” dedi. Elbette Eto'o da çok büyük golcü ama Ibrahimoviç'le asla karşılaştırılamaz bile. Ibrahimoviç'in üstüne sistem kurabilirsin ama Eto'o yu kurulu sisteme yerleştirebilirsin ancak.

Jose Mourinho’dan futbola damga vurmuş unutulmaz sözler: ‘Tanrı’dan sonra ben’