İşitme engelli milli futbolcu Emre Kılınç, Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü oldu!

Afyonkarahisarlı olan işitme engelli futbolcu Emre Kılınç, 10. İşitme Engelliler Avrupa Futbol Şampiyonası'nda üçüncü oldu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Doğuştan işitme engelli olan 28 yaşındaki , genç yaşlardan beri futbol ile hemhal olmaktadır. Bir dönem Afyonkarahisar Sağır ve Dilsizler Kulübü'nün formasını giyen Kılınç, gösterdiği performans ile milli takıma kadar yükseldi.

Anadolu Ajansı haberine göre, 7 yıldır formasını giydiği milli takım ile Antalya'da düzenlenen  Engelliler 'na katılan Emre Kılınç, turnuvada 3. olarak büyük bir başarıya imza attı.

''ANTRENMANLARI BIRAKMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM GÜNLER DE OLDU''

Başarıya giden yolda çok zorluklar çektiğini aktaran Kılınç, şu ifadeleri kullandı:

“Bir ara antrenmanları bıraktım, bırakmayı düşündüğüm günler de oldu. Antrenörüm, ‘Sakın bırakma, senin milli takıma gireceğine inanıyorum.' dedi. Sonra pes etmedim. Kar, çamur, yağmur, sıcak demeden her zaman antrenmanlara devam ettim. En sonunda başardım. Büyük bir disiplin içinde çalışmalarıma devam ediyorum. Antrenörümün desteği sonrası, engelliyim, başaramam diye bırakmadım. İnandım, başardım. Diğer işitme engelli kardeşlerimin de çalışırsa başaracaklarına inanıyorum. Annem ve babam başarımdan dolayı çok gururlandı, hep arkamda durdular.”

Emre Kılınç'ın antrenörü Hüseyin Baydaş ise, öğrencisi ile gurur duyduğunu ifade etti.

İşitme engelli milli futbolcu Emre Kılınç, Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü oldu!