BeIN Sports devreye girdi: Formula 1 Türkiye’ye gelecek mi?

Formula 1'in 2024 sezonunun başlaması ile çok konuşulmaya devam ediyor. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmaris'te FIA Başkanı Ben Sulayem'i kabul etti. Spor severler tarafından Türkiye'nin Formula 1 takvimine eklenebileceği iddiası gündeme geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

AKP'li Cumhurbaşkanı , Ben Sulayem'i Marmaris'te düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleri Buluşması'na katıldığı otelde kabul etti. İkilinin gündeminde Türkiye GP vardı.

FORMULA 1 TÜRKİYE'YE YENİDEN GELECEK Mİ?

En son 2021 yılında İstanbul Park'ta düzenlenen Formula 1'in tekrar Türkiye'de düzenlenip düzenlenmeyeceği merak konusu.

FIA ve Formula 1'in sahip olduğu şirket Liberty Media ile Türkiye, İstanbul Park'ın durumu ve yatırım bütçesi konusunda anlaşamıyordu. Ancak İstanbul Park'ın yeniden ihaleye açılması ve 'un Formula 1'in yayın haklarını alması ile birlikte Türkiye'de yarış yapılması yeniden gündem oldu.

‘TÜRKİYE GP İÇİN GÖRÜŞÜLMÜŞ'

Motorsport'ta yer alan habere göre, FIA Başkanı Muhammed ; Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ve Serhan Acar ile bir araya geldi. Bu görüşmede FIA Başkanı Sulayem'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Formula 1 ve WRC'nin Türkiye'ye dönüş ihtimalini konuştukları öğrenildi.

Sulayem, şartların oluşması halinde Türkiye'de yeniden yarışların yapılabileceğini belirtti. Ayrıca yeni BeIN Sports'un da Türkiye'de yarış için ısrarcı olduğu iddia edildi.

10 YILLIK ANLAŞMA İDDİASI

Formula 1'in sevilen sosyal medya kullanıcılarından olan Tutkumuz F1'in haberine göre ise Formula 1 ile Türkiye '10 yıllık' anlaşma üzerinde görüşüyor.

Ayrıca Formula 1'in isteyeceği yıllık ücretin de tahmin edilen rakamdan az olduğu iddia ediliyor. Öte yandan Formula'nın tüm kulvarlarının da İstanbul Park'ta yarış yapabileceği ve parkın tribün kapasitesinin arttırılması da gündeme alındığı söyleniyor.

FIA BAŞKANI HAKKINDA İNCELEME KARARI

Formula 1'in Türkiye'ye gelme ihtimali gündeminin yanı sıra sporda çalkantılı haberler gelmeye devam ediyor.

FIA Başkanı Mohammed Ben Sulayem 2023 yılında yapılan bir yarışın sonucuna doğrudan müdahale etmekle suçlanıyor. Suudi Arabistan GP'de Fernando Alonso'nun cezasının iptali için girişimde bulunduğu iddia edilen Sulayem'in inceleme altına alındığı biliniyor.

BeIN Sports devreye girdi: Formula 1 Türkiye’ye gelecek mi?