Seçime günler kala anketler ortaya çıktı: ‘1 puan ile…’

Türkiye geneli yapılacak yerel seçimlere 68 gün kaldı. ORC Araştırma'nın 15-18 ocak tarihleri arasında yaptığı ankete göre; CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın adayı Murat Kurum'un 1 puan önünde yer aldı. İYİ Parti adayının yüzde 4.1 aldığı ankette Zafer Partisi'nin adayı ise yüzde 3.5'lik kesimin desteğini almayı başardı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

ORC Araştırma, Cumhur İttifakı'nın İBB adayının olduğunun kesinleşmesinin ardından 15-18 ocak tarihleri arasında yaptığı ankette 2 bin 950 kişiye “Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?” diye sordu.

Anketten başa baş bir sonuç çıkarken en büyük sürpriz Zafer Partisi'nin adayı yaptı.

ARADAKİ FARK 1 PUAN KADAR

Ankete katılanların yüzde 38.9'u , yüzde 37.2'si ise Murat Kurum cevabını verirken; İYİ Parti adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 4.1 çıktı.

ZAFER PARTİSİ'NİN ADAYI 3.5 SEVİYLERİNDE

Zafer Partisi adayı Azmi Karamahmutoğlu'na oy vereceklerini söyleyenler oranı yüzde 3.5 olurken, Yeniden Refah Partisi adayına oy vereceğini söyleyenler ise yüzde 2.5'te kaldı.

ANKETTE DEM PARTİ'NİN İSMİ YER ALMADI

Ankette dikkat çeken bir başka detay da DEM Parti'nin oylarının gösterilmemiş olmasıydı. Onun yerine “Diğer” seçeneği eklendi ve oranı da 2.3 olarak gösterildi.

Seçime günler kala anketler ortaya çıktı: ‘1 puan ile…’