Olumlu cevap geldi! Özgür Özel Suriye’ye gidiyor

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Suriye'deki Şam yönetiminin partisinin lideri Özgür Özel'in ziyaret talebini kabul ettiğini açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Halk TV'de Gözde Şeker'in sunduğu Yeni Bir Sabah isimli programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut konuk oldu. Bulut, CHP Genel Başkanı 'in ziyaretine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

iktidarının yarattığı Suriyeli sığınmacı krizi ve Suriye'de Türkiye'nin egemenlik alanındaki Süleyman Şah Türbesi hatırlatan Bulut, Özel'in çözüm için ülkeye gideceğini söyledi.

Bulut, Şam yönetimi ile temasa geçtiklerini belirterek ziyarete ilişkin olumlu yanıt aldıklarını söyledi. Bulut şunları söyledi:

“OLUMLU CEVAP GELDİ”

Görüşme niyetine ilişkin bu konuların çözümü, niyet ifadesi karşılık buldu. Bundan sonra sadece şartların olgunlaşması, nerede görüşme hangi tarih bunlar konuşulacak. Biz görüşme talebimizi ilettik Şam'dan da olumlu cevap geldi

ERDOĞAN'A YANIT YOK!

Katil Esed” yerine artık “Sayın Esed“e geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'ın görüşme istediğine ise Şam'dan yanıt gelmedi. Şam, Türkiye'nin Suriye'nin toprak bütünlüğü garantisi vermesi ve güvenlik güçlerinin geri çekmesi gibi taleplerde bulunuyor.

Olumlu cevap geldi! Özgür Özel Suriye’ye gidiyor