MHP lideri Devlet Bahçeli şarkı polemiği hakkında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı Ferdi Tayfur şarkılı göndermeyle ilgili konuştu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Yerel seçimlerin ardından ilk kez dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip 'la bir araya gelen lideri , partisinin grup toplantısında gündeme dair son gelişmeleri değerlendirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sert sözler kullanan Bahçeli, İmamoğlu'nun ‘Hamas' çıkışını eleştirdi. Bahçeli ayrıca şarkı göndermesi üzerinden çıkan polemiklere de son noktayı koydu.

ŞARKI POLEMİĞİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Cumhur İttifakı'nın tasfiyesine ve sonlanmasına ümit bağlayanlar size kötü bir haberim var; Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır, var olacaktır ve ayakta kalacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızla olan dostluk ve kardeşlik hukukumuzu anlayabilmeniz için balığın kavağa tırmanmasını beklemekten başka alternatifiniz kalmamıştır” dedi.

Bahçeli, 'un şarkısı eşliğinde parkta yürürken paylaşılan görüntüsü üzerinden yapılan yorumlara değinerek, “Çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir ses ve söz ustası olan Sayın Ferdi Tayfur'un şarkısının arka fonda çaldığı ve benim de yürüyüş yaptığım videonun yayımlanmasından hemen sonra; zoraki anlamlar çıkaranlar, çarpık değerlendirme yapanlar, polemik üretenler şimdi kulağınızı açıp beni dinleyin. Adını bile hatırlamadığım bir küsurat partisinin sözde başkanı Kobanili Ahmet, sen de özellikle dersini almalısın. Bir şeyi söylemek istersem muhatabına doğrudan söylerim. Dolambaçlı yollara sapmam, kırk dereden su taşımam. Sayın Ferdi Tayfur'un seslendirdiği gibi, ‘hainsin diyorsam, söyleten sensin.' İşte bu mesaj Türkiye'nin ayağını kaydırmaya yeltenen kim varsa direkt onlaradır. Cumhur İttifakı'nın tasfiyesine ve sonlanmasına ümit bağlayanlar size kötü bir haberim var; Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır, var olacaktır ve ayakta kalacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızla olan dostluk ve kardeşlik hukukumuzu anlayabilmeniz için balığın kavağa tırmanmasını beklemekten başka alternatifiniz kalmamıştır. Kobanili Ahmet, senin de klinik vaka olduğunu değerlendiriyor, insan ve toplum sağlığı adına gözetim altına alınıp tedavi edilmeni özellikle tavsiye ediyorum. Endişem odur ki, bir zaman sonra hiçbir aşı sana fayda etmeyecektir. Siyasette merkez olma iddiasında olanlara, bu çerçevede görüş beyan edenlere de kısaca şunları söylemek isterim; Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı toplumsal siyasetin merkezidir” dedi.