Erdoğan’dan, İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ölümüyle ilgili ilk açıklama: ‘İran’ın yanında olacağız’

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan helikopter kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Erdoğan, Türkiye olarak pek çok kez olduğu gibi bu zor ve müessif günlerinde de komşumuz İran’ın yanında olacağız" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı , 19 Mayıs'ta yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybettiği bu sabah açıklanan İran Cumhurbaşkanı Reisi için bir taziye mesajı paylaştı.

Erdoğan, “Geçirdiği helikopter kazasında maalesef vefat ettiğini öğrendiğimiz, değerli mevkidaşım, kardeşim, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın 'ye Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KOMŞUMUZ İRAN'IN YANINDA OLACAĞIZ”

Görevde olduğu süre boyunca İran halkının ve bölgemizin huzuru için verdiği çabalara bizzat şahitlik eden bir mevkidaşı olarak, Sayın Reisi'yi saygıyla ve minnetle yâd ediyorum” diyen Erdoğan, olarak pek çok kez olduğu gibi bu zor ve müessif günlerinde de komşumuz İran'ın yanında olacağız” mesajı verdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Geçirdiği helikopter kazasında maalesef vefat ettiğini öğrendiğimiz, değerli mevkidaşım, kardeşim, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İbrahim Reisi'ye Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum.

Merhum Reisi ile aynı helikopterde hayatını kaybeden İran Dışişleri Bakanı ve diğer kişilere de Allah'tan rahmet diliyorum.

Başta İran İslam Cumhuriyeti'nin Dinî Lideri Sayın Ali Hamaney olmak üzere, dost ve kardeş İran halkına, hükûmetine, Sayın Reisi'nin ve diğer merhumların ailelerine en derin taziyelerimi iletiyorum.

Görevde olduğu süre boyunca İran halkının ve bölgemizin huzuru için verdiği çabalara bizzat şahitlik eden bir mevkidaşı olarak, Sayın Reisi'yi saygıyla ve minnetle yâd ediyorum.

Türkiye olarak pek çok kez olduğu gibi bu zor ve müessif günlerinde de komşumuz İran'ın yanında olacağız.”

Erdoğan’dan, İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ölümüyle ilgili ilk açıklama: ‘İran’ın yanında olacağız’