Destici’den Demirtaş ile görüşen Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne'de tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret ettiği görüşmenin ardından, ‘Demirtaş dışarıda olsaydı eminim terör olayları da biterdi’ diyor. Ya Kemal Bey sen bizim aklımıza, hafızamızla mı alay ediyorsun. Bu Demirtaş dediğin terör örgütü uzantısı terör örgütü elebaşı, İmralı canisi Apo'nun ‘heykelini dikeceğiz’ demedi mi?” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

BBP lideri Mustafa Destici, genel merkez binasında haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Irak ve Suriye'den terör örgütü faaliyetlerinin Türkiye ile Orta Doğu'nun güvenliğini ve dünya barışını tehdit ettiğini söyleyen Destici, şunları kaydetti.

Halbuki devletin toprak bütünlüğünün korunması, bütün işaretleri apaçık olan Orta Doğu'nun Batı'nın çıkarlarına uygun şekilde yeniden dizayn edilmesi çabalarının ve bu amaçla Türkiye'nin de parçalanması planlarının engellenmesi için büyük önem arz etmektedir. Türkiye için, bize göre de şu anda en yakın ve cari tehdit Irak ve özellikle de Suriye'deki terör örgütü yapılanmasıdır.

KOL KANAT GEREN ABD

Özelde de PKK, PYD, YPG yapılanmasıdır. Ayrıca bunları kol kanat geren ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'dır. (CENTCOM) CENTCOM oradan çıkmadığı sürece PKK da çıkmaz, PYD, YPG de bitmez. Ta ki ne zaman CENTCOM'u buradan çıkartırız ya da çıkartmak, çıkmak zorunda bırakılır. İşte o zaman o bölgeler Türkiye'ye tehdit olmaktan çıkar. Çünkü CENTCOM oradan çıktığı anda Türkiye onların hepsini sinek gibi ezer, geçer. İnşallah da bunu yapacaktır.”

‘DEM PARTİ KAPATILMALI VE HAZİNE YARDIMI KESİLMELİ'

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ın, TBMM'de partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerine yönelik açıklamalarda bulunan Destici,  açıklamasına şöyle devam etti.

“ÇİRKİN VE PROVOKATİF AÇIKLAMALAR”

Dün terör örgütünün partisinin yani DEM Parti'nin sözde eş başkanı tarafından devletimizin ve milletimizin bütünlüğünü hedef alan çirkin ve provokatif açıklamalar yapıldı. Anayasanın ilk 4 maddesinin ifade ettiği, ‘devletin şekli' ve ‘cumhuriyetin niteliklerini' hedef alan açıklamaların içeriye ve dışarıya mesaj veren bir provokasyonun parçası olduğunu biliyoruz. Açıklamaları bu sebeple riske almamakla birlikte bu konuda yargının behemehal görevini yapmasını bekliyoruz. Bakın yıllardır bunların eski partinin anayasa mahkemesine kapatma davası sürüyor. Yıllar geçti üzerinden, hala kapatılmadı. Onun üzerine bu PKK uzantıları 2 parti daha kurdular. Biliyorsunuz önce Yeşil Sol şimdi de DEM Parti. Hala HDP'nin kapatılma davası, Anayasa Mahkemesi'nde adeta sürüncemede. Neymiş efendim raportör raporunu hazırlıyormuş. Daha 1 yıldan önce de bitmezmiş. Ve bu arada biliyorsunuz devletin hazinesinden 100 milyonlarca para da terör örgütünün kasasında gidiyor. Yani bir ülke düşünün ki bunların terör örgütün partisi olduğunu herkes biliyor. Çoluk çocuk da biliyor herkes. Ama bu terör örgütünün mecliste partisi ve o partinin milletvekilleri var. Her gün mecliste terör örgütünün savunuculuğunu yapıyorlar. Altlarında devletin arabaları var. Devletin verdiği makam odaları var. Telefon giderleri dahil devlet tarafından karşılanıyor. Bir de bütün bunların üstüne partilerin kasasına da her yıl 700-800 trilyon para konuluyor. Niye; ‘PKK'ya daha iyi hizmet etsinler' diye mi? ‘Terör propagandası yapsınlar' diye mi? Terör propagandası yaparken ya da PKK, PYD, YPG'ye hizmet ederken, ‘ekonomik sıkıntı çekmesinler' diye mi veriliyor. Bu Avrupa ile yapılan bir anlaşmanın parçası mı acaba? Biz bunları öğrenmek istiyoruz. Yani DEM Parti behamahal kapatılmalı ve hazine yardımı kesilmeli. Hazine yardımı aslında hiçbir partiye verilmemeli. Millet bu kadar zorluk içindeyken tasarruf tedbiri açıklıyorsun. O zaman tedbire önce siyasi partilerden, meclisten başlanmalıdır” ifadelerinde bulundu.

‘KEMAL BEY AKLIMIZLA ALAY MI EDİYORSUN'

Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski genel başkanı 'nun, HDP'nin Eski Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı cezaevinde ziyareti sonrası açıklamalarına ilişkin konuşan Destici, “Edirne'de tutuklu bulunan HDP'nin Eski Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret ettiği görüşmenin ardından, ‘Demirtaş dışarıda olsaydı eminim terör olayları da biterdi' diyor. Ya Kemal Bey sen bizim aklımıza, hafızamızla mı alay ediyorsun. Yani bu ‘Hendek' ve ‘Çukur' olayları, 6-8 Ekim olayları Demirtaş dışarıdayken yaşanmadı mı? Bu Demirtaş dediğin terör örgütü uzantısı terör örgütü elebaşı İmralı canisi Apo'nun ‘heykelini dikeceğiz' demedi mi? Doğu Beyazıt mitinginde devlet içinde bir bağımsız devlet kurmaktan bahsetmedi mi) Bütün bunlar kim söylüyor? Kemal Bey sanki bunları hiç yaşanmamış gibi Demirtaş'a açan güzellemeler yapıyor. Bu kabul edilebilir bir şey yani kemale ermiş bir Kemal Kılıçdaroğlu'ndan artık daha sağ duyulu, devletin varlığını sahiplenen, ülkenin bütünlüğünü sahiplenen, milletin birliğini sahiplenen terör örgütü ve kolunun uzantılarına karşıda cesur bir duruş bekliyoruz. Bu yönde açıklamalar bekliyoruz. Vatandaşımızın beklediği de budur” dedi.

 

Destici’den Demirtaş ile görüşen Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki