Denizli’de seçimi CHP kazanınca Özgür Özel motosikletle şehri turladı

31 Mart seçimlerinde CHP Denizli’de Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandı. Seçim sonrasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İl Başkanı Ali Osman Horzum’a 300 bin liralık kırmızı motosiklet hediye etmişti. Özel 'seçim günü kaybettiği tek şey motosiklet oldu' sözlerinin ardından motosikletle şehri turladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

CHP'nin Denizli'de çeyrek asır sonra gelen zaferi 'e 300 bin liraya mal oldu. İl başkanına sözü veren Özel sözünü yerine getirdi ve motoru hediye etti. Kırmızı motorlar şehirde tur atılırken çekilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

BÜYÜKŞEHİR'İ KAZAN, KIRMIZI MOTOR BENDEN

İl Başkanı Horzum'un seçime ilişkin hayalini anlatan Özel, “Bir gün oturuyoruz. , ‘İki tane hayalim var başkanım, biri inşallah gerçek olacak bu sefer' dedi. Sordum ‘Nedir senin hayalim' diye. ‘Bir tanesi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan il başkanı olmak istiyorum. Bir de bu işleri bırakınca kırmızı Vespa alacağım, Denizli'de gezineceğim' dedi. Ben de ‘Büyükşehir'i kazan Vespa, kırmızı motor benden' dedim” ifadelerini kullanmıştı.

300 BİN LİRA PARA VERDİK

Özel, seçim gecesi tek kaybının motosiklet olduğunu söyleyerek, “Seçim akşamı altın sandık uygulamamız vardı, erken sonuç almamız lazım. Onlar az girmiş. Aradım bunu artırın diye. Bana ‘bir şey sorabilir miyim' dedi. ‘Sor' dedim, motorun 300 cc olmasını istedi, ben de ‘olur, olur, kapat' dedim. Millet beni merak ediyor, şurası kazanıldı, burası kazanıldı. Kaybettiğimiz de var, Vespa motor gitti, 300 bin lira para verdik. O gecedeki tek kaybım Ali Osman Horzum'a Vespa motosiklet” diye konuşmuştu.

Denizli’de seçimi CHP kazanınca Özgür Özel motosikletle şehri turladı