Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bürokratik vesayete izin vermeyiz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kanunun dışına çıkan, hatası, kastı olan kim varsa hukuk zemininde hesabını soruyoruz. Ülkeye ve millete karşı vazifesini yapmamanın hiçbir bahanesi olmaz. Bürokratik vesayetin tekrar nüksetmesine asla fırsat vermeyiz" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Üç üst Emniyet görevlisinin açığa alınmasıyla ilgili de üstü kapalı mesajlar veren “Bürokratik vesayete izin vermeyeceklerini” belirten Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti.

FETÖ'ye diyet borcunu ödemek için Yenikapı ruhunu baltalayanları ve onların asla boş durmadığını görüyoruz. Kuklayı da kuklacıyı da oyunu kimin yazdığını da çok iyi biliyoruz. Ne kadar çirkinleşirse çirkinleşsinler biz o tuzağa düşmeyeceğiz. Bize yakışan ağır başlılık, hoşgörüdür. Başkaları ne yaparsa yapsın biz kucaklayıcı ve kuşatıcı olacağız.”

PARTİSİNİ UYARDI

Erdoğan, partisindeki kadrolara yönelik değişim sinyali verdi. Erdoğan, “Kadrolarımızda milletin mesajını yanlış okuyanlar varsa onlarla hiç tereddüt etmeden yolları ayırırız. Yorulan, hatası olan varsa dinlenmeye alacağız” ifadelerini kullandı.

SİYASETTE ‘YUMUŞAMA' MESAJINI TEKRARLADI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesini gündeme getiren Erdoğan, ‘yumuşama' mesajını tekrarlayan Erdoğan, “Türkiye'de siyasetin bir yumuşamaya ihtiyacı var ve biz bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz. Biz hiçbir zaman kutuplaşmanın tarafı olmadık” dedi.

YENİ ANAYASA İÇİN ‘UZATMAMA' ÇAĞRISI

hakkında da konuşan Erdoğan, “Meclis Başkanımızın çalışmalarına destek vermemiz önemlidir. Aceleye getirmeden ama çok da fazla uzatmadan, somut adımlar atılmasında fayda görüyoruz” dedi.

HAMAS'IN YANINDAYIZ

Şimdi 'ı destekliyoruz diye dışarıda ve içeride bizi eleştiriyorlar. Siz de hiç mi vicdan yok. Sanmayın ki İsrail Gazze'de duracak. Bu azgın devlet, bu terör devleti durdurulmazsa vadedilmiş topraklar hezeyanıyla gözlerini er ya da geç gözlerini Anadolu'ya devireceklerdir. Hamas, Gazze'de Anadolu'nun ileri hat savunmasını yapıyor. Bunu göremeyecek kadar kör müsünüz? Ben Hamas'ı Kuva-i Milliye'ye benzetince rahatsız olanlar var. Bu millet her zaman mazlumun yanında durmuştur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bürokratik vesayete izin vermeyiz’