CHP’li Özgür Özel: Değişim, bu partiye zafer getirecek

CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı Özgür Özel, "Bugün bize destek veren 43 il başkanı var, yarın 45 olur, 46 olur. Kurultay salonuna tut ki 43 il başkanıyla girdik marifet değil, marifet oradan 81 il başkanıyla birlikte çıkabilmek" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Seçim çalışmaları kapsamında Osmaniye'ye gelen Grup Başkanı ve Genel Başkan adayı 'i, parti binasında CHP Osmaniye İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşçü, milletvekili Asu Kaya, CHP Osmaniye eski milletvekilleri Baha Ünlü, Necati Uzdil, ilçe başkanları ve partililer karşıladı. Parti binası önünde basın açıklaması yapan Özgür Özel, şunları söyledi:

“Biz, bir daha yenilmek istemeyenler, biz bu parti bir daha muhalefette kalmasın isteyenler, ikinci parti olmasın isteyenler, bu parti gelişsin, güçlensin, bir daha seçim akşamları şu partinin ışıkları erken sönmesin, bu partide kadınlar üzüntü çekmesin, tülbentlerini sirkeli suya basıp başlarına dolamasınlar, seçim akşamları o tülbentle halay çeksinler, isteriz. Bunun için bir yola çıktık. Ancak yolumuz ne Sayın Genel Başkanımıza haksızlık, vefasızlık yapan bir yoldur, ne de bu baba ocağında kavga çıkaran, tartışma yaratan, ortalığı dağıtan, yakan, yıkan bir söylem, bizim söylemimiz değildir. Çünkü buradan Osmaniye'den, tüm Türkiye'ye seslenmek isterim ki; 4'ünde genel başkan seçeceğiz, 5'inde partiyi yöneten kadroları seçeceğiz. 6'sı sabah bir fire vermeden, bir evladımızı, neferimizi, üyemizi kaybetmeden, kimseyi üzmeden, el ele, omuz omuza hep birlikte iktidara yürümeye başlayacağız.”

‘HEYECAN, GAYRET SİZİN GÖZLERİNİZDEDİR'

Partinin büyük bir umutsuzluk, büyük bir kırgınlık, büyük bir küskünlük içinde olduğunu söyleyen Özel, “Bu konuda bir morale ihtiyaç olduğunu görüyoruz, biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde 40'ın üzerinde il başkanımızla birlikte yaptığımız değerlendirmede şunu söyledim; bugün bize destek veren 43 il başkanı var, yarın 45 olur, 46 olur. Kurultay salonuna tut ki 43 il başkanıyla girdik marifet değil, marifet oradan 81 il başkanıyla birlikte çıkabilmek. 100 oy alamazlar diyen gençler, 100 oy alamaz dedikleri hareketi, 100 oy alamazlar diye televizyonlarda küçük görülen genç, dinamik, inançlı kadroların bugün seçimi almak üzere olduğu konuşuluyor. Bu heyecan, bu gayret, bu umut, bize ait değildir. Bu umut ve bu gayret, sizin gözlerinizdedir, sizin yüreklerinizdedir, Cumhuriyet Halk Partililerdedir” dedi.

“GENÇLEŞECEĞİZ, ENERJİMİZ ARTACAK”

Bundan sonraki süreçte CHP'nin ayağa kalktığını, şahlandığını, aradığı morali bulduğunu hep birlikte göreceklerini kaydeden Özel, “Gençleşeceğiz, enerjimiz artacak. Çok koşacağız, çok çalışacağız ama eninde sonunda hep birlikte başaracağız. Bugün Osmaniye'de partinin bu güzel evlatları, seçim kaybından 4 ay sonra omuzları düşmüşken, moralleri yokken bugün buraya geliyorsa, bugün heyecan duyuyorsa, yarınlara umutla bakıyorsa, onların yüreklerindeki, zihinlerindeki şey değişimin bu partiye zafer getireceğidir, heyecan getireceğidir” diye konuştu.

Özgür Özel, daha sonra parti binasında partililerle basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

CHP’li Özgür Özel: Değişim, bu partiye zafer getirecek

Yorumlar kapalı.