Ayşe Ateş, Özgür Özel’le görüştü: ‘Gizlilik kararı kalkınca ifademi paylaşacağım…’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüştü. Ayşe Ateş ifadesinde ismi bulunanların sorulması üzerine gizlilik kararı kalktıktan sonra ifadesini paylaşacağını, isimlerin bu aşamada görülebileceğini dile getirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde, 'in eşi 'i kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşmenin ardından genel merkez önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ayşe Ateş, eşinin ölümüyle ilgili hazırlanan iddianameyi eleştirdi.

”DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Özgür Özel ile görüşmesine ilişkin soruya karşılık Ateş, “davanın takipçisi olacağını” belirten Özel'e teşekkür etti.

Ayşe Ateş, “Sağ olsun bize zaman ayırdı, ilgilendi. Davanın takipçisi olacağını, arkamızda olduğunu, bize destek vereceğini dile getirdi. Teşekkürlerimizi ileterek yanından ayrıldık.” dedi.

Bundan sonra zor bir sürecin kendisini beklediğini vurgulayan Ateş, şunları kaydetti.

Bugüne kadar sabırla bekledik. Biz devletini seven insanlarız. Devletimi düşünerek ben bugüne kadar hep sağduyulu davrandım. Büyük mücadele verdim. Bu cinayetin failleri eninde sonunda yargı önünde hesap verecek.”

GÖRÜŞME TALEBİNDE BULUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan görüşme talep edip etmediğinin sorulması üzerine Ayşe Ateş, kendisinden görüşme talebinde bulunduğunu söyledi.

“İFADEM İDDİANEMEDE YOK”

İfadelerinin iddianamede yer almadığını söyleyen Ateş,  “Benim ifademde de vardı siyasi isimler. İfadem iddianamede yok. Başka arkadaşların ifadeleri de aynı şekilde iddianameye eklenmemiş. İçi boş, basit bir cinayet, alacak verecek kavgası gibi bir var ortada. İddianame bile diyemeyeceğim, böyle bir iddianame olmaz.” diye konuştu.

Bu iddianame ya geri çevrilecek ya da vereceğimiz dilekçelerle, sunacağımız delillerle iddianameyi yeniden yazdıracağız” ifadesini kullanan Ayşe Ateş, iddianameye eldeki delillerin bile konulmadığını savundu.

”İFADEMİ PAYLAŞACAĞIM”

Ayşe Ateş, bugüne kadar hukukun işleyeceğini, devletin bu işi çözeceğini umutla beklediklerini dile getirerek, “İfademde de vardı isimler, ifadem iddianamede yok. İçi boş, uç uca eklenmiş basit cinayet, alacak verecek kavgası gibi bize servis edilen iddianame. Var olanları eklememişler koymamışlar. Mücadeleye vermeye devam edeceğim, gücümün yettiği kadar. Kimsenin yanına da kalmaz. İsimleri daha sonra açıklayacağım. Gizlilik kararı kalkınca ifademi paylaşacağım orada görürsünüz.” dedi.

Ayşe Ateş, Özgür Özel’le görüştü: ‘Gizlilik kararı kalkınca ifademi paylaşacağım…’