Canan Karatay uyardı: ‘Kaju çok tehlikeli’

Ünlü profesör Canan Karatay günümüzde sıkça tüketilen kuruyemişler hakkında dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Karatay, yurt dışından gelen besinlerin üzerine sıkılan bromür gazının adeta zehir saçtığını ifade etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

hakkında yapığı uyarılarıyla dikkat çeken Prof. Dr. hakkında yaptığı uyarısıyla dikkat çekti. Bugüne kadar bir tane bile kaju yemediğini dile getiren Karatay, yurt dışından gelen ürünlere bromür gazı püskürtülmesi nedeniyle oldukça tehlikeli olduğunu söyledi. Karatay, vatandaşlara yerel ve mevsiminde tüketimi önerdi.

“DAHA BİR TANE YEMEMİŞİMDİR”

Yurt dışından gelen ürünlerin üzerine küf oluşmasını engellemek için bromür gazı sıkıldığını ifade eden Canan Karatay, bunun oldukça tehlikeli olduğunu belirtti.

Mevsiminde ve yerel tüketimin daha sağlıklı olduğunun altını çizen Karatay, “Onun için mümkün olduğu kadar her tükettiğimizi yerel olarak ve mevsiminde tüketelim” dedi.

Ünlü profesör kajunun da zehir saçtığını ve bu güne kadar bi tane bile kaju yemediğini söyledi.

Konuya dair uyarılarda bulunan Karatay, “ çok tehlikeli. Kaju dedikleri o da çok tehlikeli hep yurtdışından geliyor. Dışarıdan geldiği için ilaçlı hepsi tabii ki de çok tehlikeli. Ben daha bir tane yememişimdir. Fındık fıstık varken niye onu yiyeyim? Ceviz varken memleketimde niye onu yiyeyim…” dedi.

Canan Karatay uyardı: ‘Kaju çok tehlikeli’