q Ruhi Çenet yine hacklendi! – İlk Baskı

Ruhi Çenet yine hacklendi!

Bilim, teknoloji ve dünya ile ilgili videolarıyla bilinen Türk YouTube Ruhi Çenet’in kanalı geçtiğimiz günlerde hacklenmişti ve Ruhi Çenet'in yaptığı açıklamalarla geri almıştı. Az önce yeniden hacklenip kripto para dolandırıcıları tarafından canlı yayını açılıp hesabındaki videolar silinmiş...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Bilim, teknoloji ve dünya ile ilgili videolarıyla bilinen Türk Ruhi Çenet'in kanalı geçtiğimiz günlerde kripto para dolandırıcıları tarafından ele geçirilmişti. Birkaç gün geçmesinin ardından Çenet hesabı geri almıştı ancak kısa süre önce ne yazık ki yine hacklendi.

Ruhi Çenet, geçenki hacklenme olayı için yaptığı açıklamada kendisine iş birliği ile ilgili gelen sahte bir mailde yer alan bir dosyayı çalıştırdığını ve kanalının da bu şekilde çalındığını ifade etmişti. Görünen o ki bilgisayar korsanları, Çenet'in peşini bırakmış değil.

Ruhi Çenet YouTube kanalında Telegram CEO'su Pavel Durov ile yapılan bir röportaj canlı şekilde yayınlanıyor. Ayrıca kullanıcıların hediye kazanmak için ekranda yer alan QR kodu taratması isteniyor. Ancak aslında bu canlı yayındaki röportaj anlık değil. Tucker Carlson tarafından yayınlanan bu röportaj videosu, sanki canlıymış gibi gösteriliyor.

 

Ruhi Çenet yine hacklendi!