Paris Moda Haftası’na damga vurdu… Yüzde 99’u havadan oluşuyor

Bir süredir görkemli podyum gösterileriyle moda tutkunlarını heyecanlandıran Paris Moda Haftası'ndan da ilginç bir çanta tasarımı çıktı. Fransız moda devi Coperni podyumda yüzde 99'u havadan oluşan bir çanta sergiledi. Çanta moda dünyasının tarihine geçmeyi başardı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

‘Air Swipe' çanta, 'nda Sonbahar-Kış 2024 sezonu hazır giyim koleksiyonunun bir parçası olarak sergilendi. Bu defile çantasının sadece bir gösteri malzemesi olarak kalıp kalmayacağı merak konusu.

Herkesin ulaşabileceği şekilde satışa çıkacak mı, çıkacaksa fiyatı ne kadar olacak? Henüz bu soruların yanıtı bilinmiyor.

Sebastien Meyer ve Arnaud Vaillant, 2024 sonbahar hazır giyim koleksiyonları için araştırmacı ve profesör Ioannis Michalous'un yardımıyla yüzde 99'u hava ve yüzde 1'ü camdan oluşan özel tasarım bir çanta yarattı.

' adlı çanta NASa tarafından desteklenen bir tasarım olarak dikkatleri üzerine çekti.

Genellikle ‘mavi duman' veya ‘katı duman' olarak anılan Aerojel , süngerimsi, gözenekli bir yapıya sahip, hacminin yüzde 99'undan fazlasının açık alan olduğu, camdan bin kat daha az yoğunluğa sahip silikon bazlı bir katıdır.

Aerojel, solventlerle doldurulmuş kolloidal silika yapısal birimlerden oluşan bir jelin yüksek sıcaklıklar ve basınç kritik noktasında kurutulması ile birleştirilir.

Ağırlığının yaklaşık 37 gram olduğu tahmin edilen çanta bir bulut gibi görünüyor ve nanomalzemeden üretilen en büyük parça olma özelliği taşıyor.

'nin bu çantalardan birden fazlasını yapmayı planlayıp planlamadığı konusunda henüz bir bilgi yok, ancak eğer yaparlarsa malzemenin 23 bin dolar civarında olduğu söylendi.

Coperni çantayı, “Bu Air Swipe çantası, bu uzay teknolojisi nanomalzemesinden yapılmış şimdiye kadarki en büyük nesnedir” ifadelerini kullandı.

Paris Moda Haftası’na damga vurdu… Yüzde 99’u havadan oluşuyor