Nligün Belgün Kenan Işık’ı andı… ‘İlk tebrik eden oydu’

2014'te geçirdiği beyin kanaması nedeniyle uzun süredir tedavi gören Kenan Işık'ı, oyuncu Nilgün Belgün sosyal medya hesabından duygulu bir paylaşım yaparak andı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Oyuncu , albümlere bakarken yönetmenliğini Kenan Işık'ın üstlendiği 1995 yılında oynanan ‘Matruşka' adlı tiyatro oyunundan bir fotoğraf buldu.

Belgün, Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle 2014'ten beri tedavi gören Kenan Işık'ı andı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Belgün, fotoğrafın altına şu notu düştü:

Kenan Işık'la bu fotoğrafımıza rastladım albümümde… Yıl 1995 ve biz Hadi Çaman'la birlikte ‘Matruşka' adlı iki kişilik bir oyun oynuyoruz. Yönetmenimiz sevgili Kenan Işık sahneye koydu oyunumuzu benim isteğim ve ricamla. Çünkü Kenan Işık şahane bir oyun yönetmenidir. Öyle çok çalıştık ki yorgunluktan bitap düşmüştüm. Hiç unutamadığım bir yazı yazdı oyunun gala gecesi makyaj aynama. ‘TİYATRO ÇİLELİ BİR İŞTİR. SİZ ÇİLE ÇEKTİKÇE GÜZELLEŞTİNİZ' Bu yazıyı kulis odama girince gördüm ve öyle duygulandım ki… Sahneye çıktım ve en güzel oyunumu oynadım o gece… İlk tebriğe gelen de yönetmenimiz Kenan Işık oldu. Şu anda bu yazıyı yazarken de aynı duygularla yazdım. İyi ki dediklerimden biridir ‘Matruşka' ve yönetmenimiz Kenan Işık sanat yolculuğumda…

Nligün Belgün Kenan Işık’ı andı… ‘İlk tebrik eden oydu’