Nicolas Cage, 120 filmlik kariyerinde zirve olarak gördüğü filmi açıkladı

Nicolas Cage, Yüz Yüze, Melekler Şehri, Savaş Tanrısı ve 60 Saniye gibi yapımlarda rol aldıktan sonra kariyerinin en iyi filmini açıkladı. Sinema dünyasında büyük ses getirecek bir tercih!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

1996'da Leaving Las Vegas adlı filmle Oscar ödülü kazanan ünlü oyuncu , The New Yorker'a verdiği röportajda filmleri hakkında konuştu. Hollywood'da tanınmasını sağlayan “Valley Girl”den bu yana oyuncu, Moonstruck (1987) ve Face/Off (1995) gibi birçok başarılı yapımda rol aldı.

Cage'in mutlaka izlenmesi gerektiğini düşündüğü filmi ise 2021 tarihli “Pig” adlı . Michael Sarnoski imzalı film, Cage'in kariyerindeki en iyi eleştirilerinden bazılarını aldı ve Rotten Tomatoes'ta yüzde 97 olumlu puan aldı.

Cage şöyle açıkladı:

“Bu film, insanların bir şeyler öğrenebileceği bir yapım çünkü bir noktada yaşanan trajedi sizi etkisi altına alacak. Bunun olması an meselesi. Deli olduğumu düşünenlere aksini kanıtlayacak nitelikte, çok sessiz, nazik bir film”

YAPAY ZEKADAN KORKUYORUM”

Öte yandan oyuncu, Hollywood'da yapay zeka kullanımıyla ilgili konuştu. The New Yorker'da yayınlanan bir röportajda Cage, üzerinde çalıştığı bir program ve film için “tarama yaptıracağını” paylaştıktan sonra yapay zeka konusundaki endişelerini dile getirdi.

Cage, “Beni bir bilgisayara koyup göz rengimi ve değişimimi eşleştirmeleri gerekiyor; bilmiyorum. Vücudumu çalacaklar ve dijital yapay zeka aracılığıyla onunla istediklerini yapacaklar. Umarım yapay zeka değildir. Yapay zekadan çok korkuyorum. Bu konuda düşüncelerimi her zaman dile getiriyorum” açıklamasında bulundu.

“Sanatçıların geleceği ne olacak? Yerlerine ne koyulacak?” diyen oyuncu “Yani, ben öldüğümde bedenime ve yüzüme ne yapacaksın? Onunla hiçbir şey yapmanı istemiyorum!” dedi. Yapay zeka hakkındaki düşüncelerini daha önce de dile getiren yıldız “Yapay zeka benim için bir kabus. Bu insanlık dışı. Yapay zekadan daha insanlık dışı bir şey olamaz.” demişti.

Yapay zekanın Hollywood'da kullanımı son yıllarda tartışmalı bir konu haline geldi ve 118 gün süren 2023 SAG-AFTRA grevi sırasında da önemli bir tartışma konusu oldu.

Nicolas Cage, 120 filmlik kariyerinde zirve olarak gördüğü filmi açıkladı