İbrahim Tatlıses’in torunu miras davasıyla gündemde: Açıklamalar şok etkisi yarattı!

Burak Baran Karakeçili sosyal medya hesabından miras konusunda dedesi İbrahim Tatlıses'e tepki gösterdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

İbrahim Tatlıses ile uzun süredir küs olduğu oğlu arasındaki gerginlik sürerken Tatlıses'in torunu , sosyal medya hesabından miras konusunda dedesine tepki gösterdi.

Usta şarkıcının Adalet Sara ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Gülşen'in oğlu Burak Baran Karakeçili, sosyal medya hesabında açıklama yaptı.

Burak Baran Karakeçili şu ifadeleri kullandı:

“Sayın dedem her zaman ki gibi bizi şaşırtmadı. Evlatlar ve torunlar arasında yaptığı ayrımı yine yaptı. 7 çocuğun içinden birisi erkek ikisi kız toplamda üç evladına zamanında yaptırdığı Bodrum Bitez'de 48 dairelik site içerisinde ev verdi. Ama geriye kalan dört evladına vermedi. Merak ettiğim şu, senin 7 çocuğun içinde diğer dört taneden ayıran nedir ve bunlardan birisi de benim annem. Yıllardır ne yaşadığını ben evladı olarak biliyorum. Söz konusu mal – mülk değil, yerin dibine batsın dünya malı. Kefenimizde cep yok sonuçta. Mesele bu evler değil yıllardır adil olmayan bir babalık söz konusudur.”

Öte yandan, İbrahim Tatlıses, torunu Mert Tatlıses ile mahkemelik olmuş, ünlü türkücü torununu mahkeme kararıyla evden çıkarmıştı. Oğlu Ahmet Tatlıses'e de “Benim çocuğum kiradayken onun çocuğuna ev veremem. Babalık nasıl yapılır onu öğrensin” demişti.

“SİZİ ÖRNEK ALSAYDIM, VAY ÇOCUKLARIMIN HALİNE”

Bunun üzerine açıklama yapan ve babası İbrahim Tatlıses'e “…Ben yıllarca Mert'e babalık yaparken sana da evlatlık yaptım İbrahim Tatlıses… Ben babalığın nasıl yapıldığını çok iyi biliyorum. Siz bu konuda ahkam kesecek son insansınız. Siz benim evlatlığımı da, babalığımı da sorgulayamazsınız. Sizi örnek alsaydım, vay çocuklarımın haline… Siz babalığınızla sadece bana değil, diğer çocuklarınıza yani kardeşlerime de ağır travmalar yaşattınız, yaşattırdınız…” demişti.

Oğlunun bu sözleri sonrası “Aramızda Kalmasın”a konuşan Tatlıses, “Bana ‘Akli melekeleri yerinde değildir' diye iftira attı. Sağlamdır raporu alabilmek için 5 hastane dolaştım. Hepsi ‘Akıl sağlığı yerindedir' raporu verdi. Yetmedi bir de Adli Tıp Kurumu'ndan rapor aldım. Hakim, ‘Akıl sağlığı yerinde değilse 1500 şarkıyı nasıl ezbere okuyor?' dedi. Şimdi yeni bir site evler yaptırıyorum, o dairelerden de evlatlarıma vereceğim” diyen Tatlıses, “Ama Ahmet adam olmaz! Kardeşlerinin de malına çökmüş. Artık yok öyle beleşten bir hayat! Bundan sonra babalık neymiş, görecek gününü!” ifadelerini kullanmıştı.

Son olarak avukatı aracılığıyla açıklama yapan Ahmet Tatlıses, “Bahse konu davanın, taraflar için öneminin son derece yüksek olmasına rağmen İstanbul Adli Tıp Kurumunca İbrahim Tatlıses üzerinde kapsamsız bir muayene sonucunda rapor tanzim edilmiş olup iş bu rapora karşı da itiraz haklarımızı kullanıp, İbrahim Tatlıses hakkında kapsamlı bir sağlık durumu raporu aldırılmasını talep edeceğimizi duyurmak isteriz…” demişti.

“BAZI AKRABALARIMDAN ŞİKÂYETÇİYİM”

Ahmet Tatlıses'in avukatının yaptığı açıklamanın ardından İbrahim Tatlıses'ten yanıt gecikmedi.

Ünlü isim, daha önceki yıllarda söylediği “Akrabanın, akrabaya ettiğini akrep bile etmezmiş. Akrabalarımla iftihar ediyorum ama bazıları var ki etmiyorum. Bazı akrabalarımdan şikâyetçiyim. Bir ağaç, köküyle, dalıyla, budağıyla vardır. Kendilerine çekindüzen versinler diyorum” sözlerini sosyal medya hesabından paylaştı.

İbrahim Tatlıses’in torunu miras davasıyla gündemde: Açıklamalar şok etkisi yarattı!