q Kürk Mantolu Madonna’nın dizisi çıkıyor: Yönetmeni belli oldu – İlk Baskı

Kürk Mantolu Madonna’nın dizisi çıkıyor: Yönetmeni belli oldu

Sabahattin Ali'nin çok okunan eseri Kürk Mantolu Madonna'nın dijital dizisi çıkıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Enes Ateş oturacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Yıllardır filminin çekilmesi planlanan ancak bir türlü hayata geçmeyen Sabahattin Ali'nin imza romanı 'yla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Kürk Mantolu Madonna Türk edebiyatının efsane yazarı Sabahattin Ali'nin unutulmaz romanı olarak gündemini ve güncelliğini korumaya devam ediyor. Usta yazarın başrol karakteri Rasim'in gözünden, onun yeni iş yerinde tanıştığı Raif Efendi'nin hikâyesi üzerine kurulu roman adını Raif Efendi'nin 'da gittiği sergide gördüğü resimden alıyor.

Okuyanların büyülendiği kitabın yıllardır sinemaya aktarılacağı konuşuluyordu. Ancak bu plan hayata geçmemişti. Sonunda güzel haber geldi. “Kürk Mantolu Madonna” Alman ve Türk ortak yapımıyla dijital dizi oluyor.

YÖNETMEN KOLTUĞUNDA ENES ATEŞ OTURACAK

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, son olarak Grimme ödüllü Netflix orijinal dizisi German Genius'u yapan Alman yapım firması CAB Film ile büyük ses getiren Cem Karaca, Dilberay ve Barış Akarsu'nun filmlerinin yapımına imza atan Fikri Harika Prodüksiyon dizi için kolları sıvadı.

Alman Türk ortak yapımı projenin çekimleri hikâyenin ruhuna uygun olarak hem 'de, hem de Almanya'da yapılacak.

Dizinin Almanya çekimlerini “Matrix”, “John Wick 4” ve “Babil” gibi bir çok projeye ev sahipliği yapan Studio Babelsberg ev sahipliği yapacak.

Filmin koltuğunda yapım firmalarının ortak belirlediği isim olan oturacak. Oyuncu kadrosu yakında şekillenecek olan proje için Almanya ve Türkiye'deki dijital platformlarla görüşülüyor.

 

 

 

Kürk Mantolu Madonna’nın dizisi çıkıyor: Yönetmeni belli oldu