‘Bir Atık Hikayesi’ sergisinde geri dönüştürülmüş eserler sanatseverlere buluşacak

Beyoğlu Belediyesi'nin desteği ile Geri Dönüşüm Atölyesinde atık malzemeleri işleyerek yeni ürünlere dönüştüren El Sanatları Eğitmeni Nurten Mamo, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde 'Bir Atık Hikayesi' adlı sergisini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Mamo'nun atık dönüştürüldüğü 61 ürün 05-14 Haziran tarihleri ​​arasında ziyaret edilebilecek.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

çalışmaları kapsamında yeniden işlenerek çeşitli birimlere dönüştürülen malzemelerin ekonomiye katkısı açısından da büyük önem taşıyor. Beyoğlu Belediyesi'nin desteğini sağladığı Geri Dönüşüm Atölyesi'nde, çöpe atılan malzemeleri incelikle işleyen El Sanatları eğitmeni Nurten Mamo, saat, ayna, abajur ve keman yapıyor. Mamo'nun atık haline geldiği 61 ürün, Beyoğlu Belediyesi tarafından, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında düzenlenecek olan Bir Atık Hikayesi'nde sergilenecek. , 05-14 Haziran tarihleri ​​arasında ziyaret edilebilir.

“SINIRSIZ BİR HAYAL GÜCÜYLE ÇOK ŞEY YAPILABİLİR”

Sınırsız hayal gücüyle çok şeyin yapılabileceğini söyleyen Mamo, “Üç yaşında yastıklara resim çizmiştim. Daha sonra altı yaşında bebekler tasarladım. 15 yaşında El Sanatları kursuna başladım. Atılan tavaları gördüm, ilk ilhamımı bir tava verdi. Geri dönüşümün yeri başladı. Bunun ekolojiye, psikolojiye ve ekonomiye iyiliğin sonucu olarak ortaya çıkar. Bu işin hayatta kalmasından sonra hayatta kalma problemlerimi çözmenin yeteneklerinin de farklılaştığını. Bir gazete kağıdı, bir keman resmi ve gazoz kapağı ile ilk kemanımı yaptım. Yaptığım şeyin estetik, kullanışlı ve sürdürülebilir hale getirilmesi amaçlanıyor, yani çöpten çıkıyorum ama tekrar çöp olmasın, uzun süre kullanılabilmesini istiyorum. Böylece dünyadaki biraz daha şansa sahip oldu. Hem bereketi hem emeğe saygısı hem de bu sergiyi açmama vesilesi olduğu için İnan Güney'e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘Bir Atık Hikayesi’ sergisinde geri dönüştürülmüş eserler sanatseverlere buluşacak