74. Berlin Film Festivali Başladı

74. Berlin Film Festivali başladı 74. Berlin Film Festivali'nde, başrolünde Cillian Murphy'nin oynadığı drama filmi "Small Things Like These"in gösterimi ile başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

74. Festivali'nde, başrolünde Cillian Murphy'nin oynadığı drama filmi “Small Things Like These”in gösterimi ile başladı. kapsamında, ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından organize edilen Türkiye standında Türk sineması tanıtılacak.

Jüri üyeleri arasında yönetmen Brady Corbet, Hong Kong'lu sinemacı Ann Hui, Christian Petzold, İspanyol yönetmen Albert Serra, İtalyan aktris Jasmine Trinca ve Ukrayna'lı yazar Oksana Zabuzhko'nun bulunduğu festival, 25 Şubat'a kadar devam edecek.

Festivalde bilgi ve teknoloji aktarımı, yerel fon kaynaklarına erişim, potansiyel pazarlar oluşturulması ve tanıtım faaliyetlerinin gelişmesi gibi sebeplerle sinema sektöründe önemli hale gelen ortak yapım ve proje imkanları görüşülecek.

Yeni sinema yasası ile yürürlüğe giren, yabancı film yapımcılarına uzun metraj film, belgesel ve televizyon dizileri için Türkiye'de harcadıkları tutarın yüzde 30'una kadarının iade edilebilmesine imkan sağlayan “Yabancı Film Yapım Desteği” de uluslararası film yapımcılarına anlatılacak.

YARIŞACAK FİLMLER

'nın başkenti Berlin'de 15-25 Şubat tarihlerinde 10 gün sürecek olan festivalin programı tanıtıldı. 74. Berlin Film Festivali'nde (Berlinale) 20 film, Altın Ayı ödülü için yarışacak. Ana Yarışmada toplam 30 ülkeden, 20 filmin yarışacağı festivalin ödül töreni 20 Şubat'ta gerçekleştirilecek. İşte Altın Ayı ödülü için yarışacak 20 film…

 • “Architecton” ( Victor Kossakovsky)
 • Black Tea” (Abderrahmane Sissako)
  “La Cocina” (Alonso Ruizpalacios)
  “Dahomey”  (Mati Diop)
  “A Different Man” (Aaron Schimberg)
  “L'Empire (The Empire)” (Bruno Dumont)
  “Gloria!” (Margherita Vicario)
  “Hors du temps (Suspended Time)” (Olivier Assayas)
  “In Liebe, Eure Hilde (From Hilde, With Love)”  (Andreas Dresen)
  “Keyke mahboobe man (My Favourite Cake)”  (Behtash Sanaeeha and Maryam Moghaddam)
  “Langue Etrangere” (Claire Burger)
  “Me el Ain (Who Do I Belong to)” (Meryam Joobeur)
  “Pepe” (Nelson Carlos De Los Santos Arias)
  “Shambhala” (Min Bahadur Bham)
  “Sterben”  (Matthias Glasner)
  “Des Teufels Bad (The Devil's Bath)” (Severin Fiala and Veronika Franz)
  “Vogter (Sons)” (Gustav Moller)
  “Yeohaengjaui pilyo (A Traveler's Needs)”  (Hong Sangso)
74. Berlin Film Festivali Başladı