Murat Kurum’a “Muratcım, bırak İstanbul’u” dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı olduğu dönemde 6 Şubat depremleri gerçekleşen Murat Kurum, artık İBB adayı olarak Ekrem İmamoğlu'na rakip olmasıyla tüm Türkiye'nin tartıştığı bir isim haline geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Türkiye deprem gerçeğinden korkuyla yaşıyor. İrili ufaklı gerçekleşen her sarsıntı başta 6 Şubat olmak üzere yaşanan onca felaketi hatırlatıyor. Dolayısıyla yerel seçimlerin hayati önem taşıyan konusu da özellikle en büyük riski taşıyan İstanbul için deprem felaketleri.

6 Şubat depremleri yaşandığında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görev yapan, şimdiyse 'ye aday olan 'a Haydi güzel kardeşim” diye seslendi.

“MURATCIM, BIRAK İSTANBUL'U”

Gerek deprem uyarıları gerekse depremler sonrası yaptığı değerlendirmelerle kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim olan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma “Muratcım, bırak İstanbul'u” çağrısıyla başladı.

“BİZ BURADA İDARE EDERİZ”

Ercan, “Deprem bölgesi verdiğin sözleri tutmanı bekliyor. Biz burada idare ederiz, yardım isteyen deprem gören kardeşlerimiz için lütfen deprem bölgesine” diye seslendiği Kurum'a hitaben ayrıca “Önce yarım kalan işini tamamla. Haydi güzel kardeşim” dedi.

Murat Kurum’a “Muratcım, bırak İstanbul’u” dedi