Karadeniz’de mahsur kalan Türk gemisine füze isabet etti!

Karadeniz'de mahsur kalan Türk bayraklı Kuruoğlu-3 adlı kuru yük gemisine Khreson Limanı'nda iki füze isabet etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Kuruoğlu Denizcilik Şirketi'nin Türk Deniz Medya'ya yaptığı özel röportajda, geminin 22 Şubat 2022 tarihinde Kherson Limanı'nda mahsur kaldığı ve 2800 ton dökme üre yükü tahliye etmek üzere limana yanaştığı belirtildi.

Kuruoğlu Denizcilik Şirketi'nin Türk Deniz Medya'ya vermiş olduğu özel röportajda şu açıklamalara yer verildi:

Şirketimize ait, Türk bayraklı MV KURUOGLU-3 gemisi 22.02.2022 tarihinde Kherson Liman'ında 2800 m ton dökme UREA yükü tahliye etmek amacıyla limana yanaşmış ve 2 senedir Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle limanda mahsur kalmıştı.

Gemimize 27.02.2024 tarihinde tahminimizce Rusya tarafından geldiği düşünülen 2 adet atılıp sancak tarafından vurulmuş ve gemimiz su almaya başlamıştır. Gemimiz halat yardımıyla iskeleye tutunmuş olup halatların kopması ve gemimizin batması an meselesidir.”

'deki Rus tehdidi nedeniyle aylardır evlerine dönemeyen Türk denizciler bulunuyor. Rusya'nın işgali sonrası Ukrayna limanlarında mahsur kalan 12 Türk gemisi ve o gemilerde bulunan mürettebat yaklaşık 2 yıldır kurtarılmayı bekliyor.

Orion S gemisi de Nikolayev Limanında demirli Türk gemilerinden biri. Tahıl koridoru kapsamında olmadıkları için denize açılamadılar. Geminin kaptanı mayın tehdidi nedeniyle geminin tahliye edilemediğini aktardı.

Karadeniz’de mahsur kalan Türk gemisine füze isabet etti!