Kadınlardan 8 Mart çağrısı: Özgür şehirler, sokaklar kuracağız

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Kadın Meclisleri ve Genç Feministler Federasyonu, 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar günü öncesi İstanbul Kadıköy'de kadınlara mücadele çağrısı yaptı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

‘Özgürlüğün tadı her gün sekizer sekizer öldürülerek mi çıkartılır? ‘

önünde buluşup Kadıköy İskele Meydanı'na yürüyen kadınlar adına basın açıklaması yapan adına söz alan Genel Sekreteri , Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nın sözlerini hatırlatarak “Mahinur hanım diyor ki, ‘Kadınlar bu topraklarda özgürlüğün tadını çıkarıyor.' Aile Bakanına sesleniyorum; Özgürlüğün tadı her gün sekizer sekizer öldürülerek mi çıkartılır? Haklarımızı tartışmaya açmayın! Kadınlar özgür ve eşit yaşayacak” dedi.

‘özgür yaşayacağız, özgür yaşayacağız!'

“Biz özgür yaşamak istiyoruz diyoruz, onlar ‘güvenlik' diyor. Biz özgürlük diyoruz, onlar güvenliğiniz için ‘evinizde oturun' diyor” ” ifadelerini kullanan Ataselim,:“Başlarımıza bir erkek dikeceklerini söylüyorlar. Ülkeye, şehirlerin başına reisler dikeceklerini söylüyorlar. dedi,

Biz ne hayatlarımızda, ne şehirlerimizde başlarımıza dikeceğiniz o reisleri kabul etmeyeceğiz, özgür yaşayacağız, özgür yaşayacağız!”

Modern yaşama hakkımızdan, laiklikten ve özgürlüklerimizden vazgeçmeyeceğiz” diyen temsilcisi Güneş Akşahin ise tüm kadınları 8 Mart mücadele çağrısına katılmaya davet etti.

Halaylarla başladıkları mitinge, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz.” sloganları atıldı.

 

Kadınlardan 8 Mart çağrısı: Özgür şehirler, sokaklar kuracağız