İzmir’de bindiği taksinin şoförünü öldüren Delil Aysal, ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı!

İzmir'de aracına bindiği taksi şoförü Oğuz Erge'yi silahla öldüren sanık Delil Aysal, indirim uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet ile 17 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

İzmir'de 'yi soğukkanlılıkla öldüren ve o anları araç içerisindeki kameraya yansıyan , “nitelikli adam öldürme” suçundan yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Aysal'a ayrıca “nitelikli yağma” ve “ruhsatsız silah taşıma” suçlarından da 17 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Delil Aysal “Herkese güvenme” diyerek Oğuz Erge'yi sırtından vurmuştu

NE OLMUŞTU?

Taksi şoförü Oğuz Erge, 31 Ocak'ta saat 03.30 sıralarında Buca Gediz Mahallesi'nden kapüşon ve cerrahi maske takan, Gaziemir'e gideceğini belirten Delil Aysal'ı (19) aracına almıştı.

Taksi, Gaziemir Belediyesi yakınlarına vardığında Aysal'ın arka koltuktan tabancayla üç el ateş ettiği Erge ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Erge'nin üzeri ve aracındaki para ile eşyayı alarak kaçan şüpheli, polisin olay yeri ve çevresindeki 70 güvenlik kamerasının kaydettiği yaklaşık 110 saatlik görüntüyü incelemesiyle Buca'da saklandığı adreste yakalanarak tutuklanmıştı.

Olay öncesi, sırası ve sonrasında yaşananları ise araç içi kamerasının kaydettiği ortaya çıkmıştı. Sanık hakkında hazırlanan iddianamede, “nitelikli adam öldürme”, “nitelikli yağma” ve “ruhsatsız silah taşıma” suçlarından ceza istenmişti.

İzmir’de bindiği taksinin şoförünü öldüren Delil Aysal, ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı!