İstanbul’a yağış geliyor, ancak yüksek nem bunaltıcı olabilir dikkat!

Türkiye'nin bir kısmı sıcak ve ve nemle boğuşurken bir kısmı da sellerle baş etmeye çalışıyor. İstanbul'a yağış geliyor peki bu yağış hava sıcaklığını etkileyecek mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Player Alanı

Yüzde 90'ı aşan nem oranı özellikle de İstanbul'da nefes almayı zorlaştırdı.
Bunaltıcı hava yerini kısa süreliğine yağmura bırakacak ama nem oranı düşmeyecek.
Marmara Bölgesi'nde nem ve sıcaklık yüksekken bazı yerlerde ise sağanak ve sel riski var.

NEM ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

Sıcak havanın önümüzdeki günlerde de etkisini sürdürmesi beklenirken Çalışkan, bir uyarıda bulundu. sıcaklığın 29 ila 30 derece arasında seyrettiğini ama megakentte nemin çok yüksek olduğunu vurguladı. Karadenize kıyısı olan Sarıyer, Arnavutköy, Şile ve Boğaz hattında akşam saatlerinde nemin yüzde 99'a çıktığını dile getiren Çalışkan, “Bu akşam saatlerinde ve perşembe günü İstanbul'da kısım kısım yağmur var ama nem bir hafta devam edecek.” dedi.
“Erzurum, Kars, Ardahan çevrelerinde yine sel tehlikesi var. Isparta, Denizli, Antalya, Mersin'in iç kesimleri, Kayseri ve Bolu'da sağanaklar devam ediyor. Buralarda da sel riski var. Yarın Ankara'da yine kuvvetli yağış olma ihtimali var.” diye konuştu.
'DAN UYARI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), öğle saatlerinden sonra İstanbul'un Pendik, Sultanbeyli, Tuzla ve Şile gibi doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişlerinin beklendiğini belirtti.

Açıklamada, kuzeyli yönlerden (poyraz) aralıklarla kuvvetli (10-45 kilometre/saat) esen rüzgar kente serinlik verse de sıcaklıkların hafta boyunca 31 ila 34 derece aralığında seyredeceği ifade edildi.

İstanbul’a yağış geliyor, ancak yüksek nem bunaltıcı olabilir dikkat!